Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

آیا دونالد ترامپ همچنان می تواند برای ریاست جمهوری نامزد شود؟

آیا دونالد ترامپ همچنان می تواند برای ریاست جمهوری نامزد شود؟

برای اولین بار برای یک رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ در نیویورک متهم شد و قرار است برای محاکمه محاکمه شود.

ترامپ قرار است برای رسیدگی به اتهامات جنایی خود را به دادستانی منطقه منهتن تسلیم کند، اگرچه او هرگونه تخلف را رد کرده است ، در این مرحله، جزئیات زیادی در مورد کیفرخواست وجود دارد که ما هنوز نمی دانیم.

چرا دونالد ترامپ متهم شده است؟

هنوز جزئیات کیفرخواست از سوی دادستانی منطقه منتشر نشده است. کیفرخواست همچنان مهر و موم است، بنابراین مشخص نیست که رئیس جمهور سابق به چه اتهامی متهم شده است.

اما گزارش‌های گسترده حاکی از آن است که او به دلیل پرداخت‌های غیراخلاقی به استورمی دنیلز در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ متهم خواهد شد. پرداخت پول خاموش به خودی خود جرم نیست اما آنچه جرم است نحوه کتمان آن است.

این پرداخت‌ها توسط مایکل کوهن، وکیل و «تعیین‌کننده» ترامپ به دانیلز انجام شده است. شرکت ترامپ سپس کوهن را بازپرداخت کرد و این پول را به عنوان هزینه های قانونی ثبت کرد.

از آنجایی که این پرداخت‌ها در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری انجام شده است، دادستان‌ها ممکن است استدلال کنند که این پرداخت‌ها نقض قانون مالی کمپین انتخاباتی فدرال بوده است.

این امر ادعای هزینه های قانونی را از جنحه به جنایت تبدیل می کند.

کوهن قبلاً به نقش خود در این طرح اعتراف کرده و مدتی را در زندان سپری کرده است. کوهن مدعی شده است که این جنایت را به دستور خود ترامپ انجام داده است.

ترامپ رابطه نامشروع با دنیلز، ستاره سینمای بزرگسالان را رد کرده است. اما او پرداخت پول خفه را به او و به معشوقه دیگر، کارن مک دوگال، رد نکرده است. کوهن به طور مخفیانه ضبط کرده است که ترامپ از طریق یک شرکت پوسته اجازه پرداخت به مک دوگال را داده است.

استورمی دنیلز کیست؟

استورمی دنیلز با نام واقعی استفانی کلیفورد بازیگر سینمای بزرگسالان برنده جایزه است که در بیش از 275 فیلم ظاهر شده است. او همچنین در چندین فیلم اصلی از جمله Knocked Up و The 40-Year-Old Virgin ظاهر شده است.

دنیلز ادعا می کند که پس از ملاقات با ترامپ در یک تورنمنت گلف در سال 2006، با ترامپ رابطه نامشروع داشته است. در آن زمان ترامپ مجری برنامه The Apprentice بود.

کارن مک دوگال کیست؟

کارن مک دوگال یک مدل سابق پلی بوی است که گفته می شود با ترامپ رابطه داشته است.

مک دوگال مدعی است که او 10 ماه با ترامپ رابطه داشته است، تقریباً در همان زمانی که ظاهراً او با دنیلز ملاقات می کرد. رئیس جمهور سابق این موضوع را رد کرده است.

مشخص نیست که آیا پولی که به مک‌دوگال پرداخت می‌شود نقشی در کیفرخواست خواهد داشت یا خیر، اما سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که دادستان‌ها حداقل یک شاهد را در جلسه هیئت منصفه درباره او بازجویی کرده‌اند.

آیا ممکن است ترامپ هرگز زندانی شود؟

اینکه ترامپ چه مدت، در صورت وجود، می تواند در زندان بگذرد، بستگی به این دارد که اتهامات چه باشد و آیا او مجرم شناخته شود.

اگر متهم به اتهام جنایت به دلیل مطالبه پول خفه به عنوان هزینه قانونی شود، ممکن است با حداکثر چهار سال زندان روبرو شود.

اما کاملاً ممکن است که او بتواند به میزان قابل توجهی کمتر، یا حتی بدون زمان مواجه شود. به عنوان یک مجرم برای اولین بار در یک جنایت یقه سفید، ممکن است با او با ملایمت رفتار شود. اما با توجه به جنایت ادعایی در طول مبارزات انتخاباتی برای انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور، قاضی ممکن است متفاوت فکر کند.

در مورد مدت زمان محدودیت ها چطور؟

 نیویورک برای اکثر جنایات، از جمله هر جنایتی که احتمالاً ترامپ به آن متهم می شود، قانون محدودیت پنج ساله دارد.

چهار سال اقامت او در واشنگتن، و همچنین دو سال زندگی در فلوریدا پس از آن، مدت زمانی را که دادستان‌ها می‌توانستند قبل از متهم کردن او منتظر بمانند، افزایش می‌دهد. دادستان ها همچنین می توانند استدلال کنند که از اتهام زدن ترامپ در زمانی که او به عنوان رئیس جمهور خدمت می کرد، خودداری کردند.

آیا ترامپ می‌تواند با یک راهپیمایی روبرو شود؟

در مجریان قانون نیویورک یک سنت ناپسند وجود دارد به نام "پرپ واک"، که در آن مظنونان برجسته در مقابل دوربین ها رژه می روند، در یک پیاده‌روی ساده، مظنونان با دستبند به آرامی از ماشین پلیس به داخل ساختمان دادگاه می‌روند، در حالی که عکاسان خبری برای گرفتن عکس از آن‌ها تکان می‌خورند.

اما هم نیویورک دیلی نیوز و هم نیویورک پست به نقل از منابع پلیسی می گویند که ترامپ در یک راهپیمایی نادرست قرار نخواهد گرفت. آ

یا ترامپ اثر انگشتش را جمع آوری می کند و از او عکس می گیرد؟

بله، همه کسانی که در نیویورک متهم به یک جنایت شده اند، از آنها عکس گرفته می شود و اثر انگشت آنها جمع آوری می شود. این بخشی از فرآیند رزرو است. ترامپ پس از دستگیری به احتمال زیاد در دفتر دادستانی منطقه منهتن رزرو خواهد شد.

این بدان معناست که از او انگشت نگاری می شود و از او عکس گرفته می شود .

اینکه ترامپ دستبند زده شود یا نه، به دادستانی منطقه بستگی دارد

آیا ترامپ در صورت محکومیت می تواند رای دهد؟

ترامپ در صورت گذراندن دوران زندان نمی تواند رای دهد. اگر در حالی که او در انتظار محاکمه است، انتخابات برگزار شود، همچنان اجازه رای دادن خواهد داشت.

نیویورک به مجرمان اجازه می دهد پس از آزادی از زندان رای دهند. بنابراین اگر او با آزادی مشروط خارج شود، اجازه رای دادن خواهد داشت اما اگر او به فلوریدا برگردد، تا زمانی که تمام دوره های محکومیت خود از جمله آزادی مشروط، مشروط شدن و پرداخت تمام جریمه ها و هزینه ها را کامل نکند، نمی تواند رای دهد.

اگر از فرماندار، ران دیسانتیس، درخواست عفو کند، ممکن است حقوقش احیا شود.

آیا ترامپ در صورت محکومیت یا محکومیت همچنان می تواند نامزد ریاست جمهوری شود؟

او کاملاً می تواند. تنها معیار برای نامزدی برای ریاست جمهوری این است که یک فرد باید بالای 35 سال سن داشته باشد و "شهروند طبیعی متولد شده" باشد.

ترامپ حتی اگر پشت میله‌های زندان باشد، همچنان می‌تواند به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود، اگرچه او همچنان باید در حین گذراندن دوره خود در دفتر بیضی شکل، دوران خود را در زندان بگذراند.

 

منبع:

9News

3/31 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading