Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

چرا استرالیا بهترین مکان برای کسب‌وکار است؟

چرا استرالیا بهترین مکان برای کسب‌وکار است؟

گزارش معیار 2023 چرا استرالیا که امروز منتشر شد، تأکید می کند که چرا هیچ مکانی بهتر از استرالیا برای تجارت در جهان وجود ندارد.

این گزارش شهرت استرالیا را به عنوان یک اقتصاد باز، باثبات و متصل در سطح جهانی نشان می‌دهد  به این دلیل که ما مقصدی پیشرو برای استارت‌آپ‌های نوآور، سازمان‌های تحقیقاتی و شرکت‌های چندملیتی بزرگ از سراسر جهان هستیم.

در ادامه بیانیه وزیر تجارت و گردشگری استرالیا آمده است:

ما شریک تجاری و سرمایه گذاری مطمئن و قابل اعتمادی هستیم و موقعیت خود را به عنوان دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان مستحکم کرده ایم. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که تولید ناخالص داخلی در سال 2023 1.6 درصد رشد کند.

تجارت و سرمایه گذاری بیشتر منجر به مشاغل با درآمد بهتر و نوع آینده اقتصادی ما برای استرالیایی ها می شود. در سال 2021 سرمایه گذاری مستقیم خارجی در استرالیا بیش از یک تریلیون دلار ارزش داشت که حدود نیمی از اقتصاد ما است.

اقدام دولت آلبانیزی در زمینه تغییرات آب و هوایی، استرالیا را به یکی از جذاب‌ترین بازارها برای سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل کرده است.

استرالیا در موقعیت تبدیل شدن به یک ابرقدرت در زمینه انرژی تجدیدپذیر با مواد معدنی حیاتی، باد، هیدروژن و صنایع خورشیدی است.

روابط قوی تجاری و سرمایه‌گذاری استرالیا با اقتصادهای در حال رشد جهان به این معنی است که استرالیا با دسترسی به بازار ترجیحی منطقه آسیا-اقیانوسیه، دروازه‌ای طبیعی برای تجارت بین‌المللی است.

قدرت استرالیا در تنوع آن نهفته است. استرالیا با نیروی کار بسیار تحصیلکرده و خلاق، کشوری چندفرهنگی است و از ورود نیروهای جدید استقبال می‌کند.

سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و استعدادهای بین‌المللی جذب شهرت استرالیا در زمینه کیفیت و نوآوری در صنایع مختلف از جمله تحقیقات و آموزش، کشاورزی و غذا، سلامت، انرژی‌های تجدیدپذیر و فناوری می‌شوند.

سرمایه‌گذاران به بخش رو به رشد فناوری استرالیا کمک می‌کنند که یکی از بزرگترین و نوآورترین بخش‌ها در نیمکره جنوبی کره زمین است. بخش فناوری استرالیا با ارزش بیش از ۱۶۷ میلیارد دلار، اکنون سومین بخش بزرگ در تولید ناخالص داخلی استرالیا است. اکوسیستم نوآوری حمایتی استرالیا، انکوباتوری برای نوآوری‌هایی مانند گوگل مپس، وای فای، ضبط‌کننده جعبه سیاه پرواز و کاشت حلزون شنوایی بوده است.

دولت آلبانیزی از سرمایه‌گذاران برای رشد مشاغل و صنعت استرالیا از طریق کمک‌های مالی و مشوق‌هایی از جمله ۲۵ میلیارد دلار برای پروژه‌های انرژی پاک و تجدیدپذیر، یک صندوق ۲۰ میلیارد دلاری تحقیقات پزشکی و ایجاد یک خط سرمایه‌گذاری بیش از ۱۲۰ میلیارد دلاری در زمینه زیرساخت‌های حمل و نقل و شبکه ملی پهنای باند و پوشش تلفن همراه حمایت می‌کند.

سرمایه‌گذاری خارجی در استرالیا به سرعت در حال رشد است و دولت تمرکز خود را بر ارتباط با جهان، تعمیق روابط تجاری و کشف فرصت‌های جدید به نفع همه استرالیایی‌ها معطوف کرده است.

 

منبع:

Trademinister

3/30 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading