Thursday 09 February 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

ASX در حال افزایش است، وال استریت سقوط می کند زیرا افزایش کووید باعث تعطیلی چین شده است

ASX در حال افزایش است، وال استریت سقوط می کند زیرا افزایش کووید باعث تعطیلی چین شده است

انتظار می‌رود سهام استرالیا در معاملات صبحگاهی با وجود زیان‌های یک شبه در وال استریت و بازارهای اروپایی، افزایش یابد.

معاملات آتی ASX تا ساعت 8:05 صبح به وقت AEDT با 0.5 درصد افزایش به 7183 واحد رسید.

دلار استرالیا پس از افت 1.1 درصدی، 66 سنت آمریکا معامله شد. این تا حد زیادی به دلیل قوی‌تر شدن دلار آمریکا بود زیرا معامله‌گران از ارزهای پرریسک‌تر فرار کردند. همچنین با افزایش موارد COVID-19 و مرگ و میرهای جدید ثبت شده در چین، مقامات دومین اقتصاد بزرگ جهان را بر آن داشت تا قرنطینه ها را بازگردانند و نگرانی هایی را در مورد تأثیر آن بر اقتصاد جهانی ایجاد کند.

توماس هیز، رئیس گریت هیل کپیتال در این باره گفت: «به نظر می‌رسید که ویروس صفر در مسیر درستی حرکت می‌کند و همه هیجان‌زده بودند، اما دولت چین اقدامات قوی‌ای انجام می‌دهد و در کوتاه‌مدت اقدامات مناسب و شروعی خواهد بود.»

نیویورک از ساکنان خواست روز دوشنبه با افزایش تعداد مبتلایان به کووید-19 در خانه بمانند، در حالی که حداقل یک منطقه در گوانگژو به مدت پنج روز قرنطینه شد.

بازارهای جهانی عقب نشینی می کنند در وال استریت، هر سه شاخص اصلی به دلیل فروش سهام در فناوری، انرژی و سهام اختیاری مصرف کننده پایین آمدند.

قیمت نفت نوسان داشت و به دلیل نگرانی از کاهش تقاضای سوخت چین، به دلیل محدودیت‌های ناشی از کووید-19 در این کشور، همراه با گزارش‌هایی مبنی بر اینکه عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک در حال انجام مذاکرات برای افزایش بالقوه تولید خود هستند، برای مدت کوتاهی به پایین‌ترین حد در 10 ماه گذشته رسید.

بهای معاملات آتی نفت برنت 0.5 درصد کاهش یافت و به 87.23 دلار در هر بشکه رسید که نسبت به کاهش 5.3 درصدی آن در بدترین نقطه یک شبه، بهبود قابل توجهی داشت.

علاوه بر اینکه هر اونس طلا با 0.7 درصد کاهش به 1738.17 دلار به پایین ترین حد یک هفته اخیر رسید.

 

منبع:

Abc

11/22 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading