Wednesday 24 April 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

پیش‌بینی افزایش سه میلیون نفری جمعیت استرالیا تا ۲۰۳۰

پیش‌بینی افزایش سه میلیون نفری جمعیت استرالیا تا ۲۰۳۰

یک آژانس مطرح در زمینه خرید ملک پیش‌بینی کرد که جمعیت استرالیا تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و این کشور سه میلیون ساکن دیگر بدست خواهد آورد.

پیتر وارگنت، یکی از بنیان‌گذاران BuyersBuyers با اعلام اینکه استرالیا برای نخستین بار در یک دهه اخیر با کمبود واقعی در زمینه مهارت مواجه شده است، گفت: بازگشت مجدد مهاجران به استرالیا پس از پاندمی کووید-۱۹ رشد جمعیت را افزایش می‌دهد.

وی توضیح داد: اسناد بودجه نشان می دهد که با برداشته شدن سقف مهاجرت دائمی از ۱۹۵ هزار در سال، نرخ خالص مهاجرت سالانه ۲۳۵ هزار در آینده پیش‌بینی می‌شود. دولت بودجه و انرژی خود را به تسریع در زمان پردازش ویزا اختصاص داده تا عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند و نیروی کار را به تعادل برساند.

وی افزود: این پیش‌بینی‌های مهاجرتی همراه با رشد طبیعی جمعیت که منجر به رشد حدود نیم درصدی جمعیت در هر سال می‌شود، برابر با افزایش سالانه ۳۶۵ هزار نفری جمعیت است که تا پایان سال ۲۰۳۰ معادل دو میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت جدید خواهد بود.

براساس اطلاعات اداره آمار استرالیا، جمعیت استرالیا در روز ۳۱ مارس ۲۵ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۷۷۳ نفر ثبت شده است.

وارگنت گفت: می‌توانیم انتظار یک میلیون نفر جمعیت جدید را در چهار سال آینده داشته باشیم و این جمعیت دستکم در ابتدا به میزان قابل توجهی بر تعداد افراد مستاجر در استرالیا خواهد افزود.

منبع:

9News

11/3 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading