Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

نظرسنجی YouGov نشان می‌دهد 27 درصد مردم آمریکا از تبدیل بیت‌کوین به ارزی قانونی حمایت می‌کنند

نظرسنجی YouGov نشان می‌دهد 27 درصد مردم آمریکا از تبدیل بیت‌کوین به ارزی قانونی حمایت می‌کنند

در بحث به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان ارزی قانونی، جمهوریخواهان نسبت به دموکرات‌ها حمایت کمتری از خود نشان داده‌اند و افراد مسن ( متولدین 1946 تا 1964 که به عنوان baby boomers شناخته می‌شوند)، فکر می‌کنند این ایده وحشتناکی است.

نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که 27 درصد از ساکنان ایالات متحده از به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان ارزی قانونی حمایت می‌کنند.

براساس نظرسنجی شرکت تحقیقاتی و تجزیه و تحلیل داده YouGov، 11 درصد از پاسخ‌دهندگان به شدت از ایده به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی در ایالات متحده حمایت می‌کنند و 16 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز تا حدی از آن حمایت می‌کنند.

در این نظرسنجی از 4912 نفر از مردم آمریکا پرس و جو شد و نشان داد که دموکرات‌ها بیشتر از جمهویخواهان از این پیشنهاد حمایت می‌کنند. حدود 29 درصد از دموکرات‌ها بیان کردند که یا به شدت یا تا حدی از به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی حمایت می‌کنند. در طرف مقابل، 26 درصد از جمهوریخواهان از این تصمیم حمایت می‌کنند.

مطابق انتظارات، این تصمیم حمایت بیشتری را از جانب جوانان دریافت کرد. پاسخ‌دهندگان بین 25 تا 34 سال به شدت از قبول بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی حمایت می‌کنند و 44 درصد از آن‌ها موافق آن هستند. اما تقریباً همین مقدار ( 43 درصد) از افراد مسن (57 تا 75 سال)، به شدت مخالف این پیشنهاد هستند و تنها 11 درصد از آن‌ها از این طرح حمایت می‌کنند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که درآمد تاٍثیر زیادی بر نگرش فرد نسبت به رمزارزها دارد، به طوری که پاسخ‌دهندگانی که سالانه بیش از 80000 دلار درآمد داشتند (21 درصد)، دو برابر بیشتر از کسانی که 40000 درآمد سالانه داشتند (11 درصد)، از پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی حمایت می‌کردند.

شرکت‌کنندگانی که کمتر از 40000 دلار درآمد داشتند نیز جزء گروهی بودند که به شدت با این پیشنهاد مخالف هستند.

این نظرسنجی در بحبوحه قانون جنجالی مربوط به بیت‌کوین که از 7 سپتامبر (16 شهریور) در السالوادور اجرایی شده است، منتشر شد.

این قانون که توسط رئیس جمهور السالوادور نایب بوکله پیشنهاد شده بود، درحالی توسط پارلمان السالوادور در ماه ژوئن (خرداد) به تصویب رسید که جامعه بین‌المللی مخالفت خود را اعلام کرده بود و براساس نظرسنجی اوایل سپتامبر نیز، 70 درصد مردم السالوادور مخالف تصویب این قانون بوده‌اند.

منبع: https://cointelegraph.com
تاریخ: September 2021

9/10 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading