Thursday 30 June 2022
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

دنیل اندروز اعلام کرد با افزایش نرخ واکسیناسیون در ایالت ویکتوریا، بازگشایی زودتر اتفاق خواهد افتاد

دنیل اندروز اعلام کرد با افزایش نرخ واکسیناسیون در ایالت ویکتوریا، بازگشایی زودتر اتفاق خواهد افتاد

نخست‌وزیر ایالت ویکتوریا، دنیل اندروز، اعلام کرد در صورت ادامه رشد نرخ واکسیناسیون، ممکن است پیش از رسیدن 23 سپتامبر (1 مهر) محدودیت‌ها رفع شوند.

نخست‌وزیر دیل اندروز از مردم ویکتوریا خواست آزمایش بدهند و خود را واکسینه کنند و اظهار داشت که دولت ایالتی دیگر به دنبال به صفر رساندن تعداد مبتلایان نیست و تنها می‌خواهد تعداد مبتلایان روزانه را تا حد ممکن کاهش دهد.

ایالت ویکتوریا بدترین روزهای شیوع کرونا از زمان موج دوم در سال گذشته را سپری می‌کند و تا ساعت 8 دیشب، 183 مورد جدید به تعداد مبتلایان ایالت افزوده شد.

از 183 مبتلای جدید، 101 مورد با مبتلایان پیشین در ارتباط بوده‌اند و بقیه مبتلایان نیز تحت بررسی هستند.

آمار جدید نشان‌دهنده کاهش نسبت به 208 مبتلای روز جمعه و 190 مبتلای روز شنبه است و تعداد موارد فعال در ایالت را به 1714 نفر می‌رساند.

آقای اندروز گفت ایالت با قبول این که گونه دلتای ویروس کرونا سرعت و مقاومت بیشتری نسبت به گونه‌های پیشین این ویروس دارد، دیگر به دنبال به صفر رساندن تعداد مبتلایان نیست.

او بیان کرد:« با این که به دنبال به صفر رساندن تعداد مبتلایان نیستیم اما می‌خواهیم تعداد مبتلایان جدید روزانه را تا حد ممکن کاهش دهیم.»

او ادامه داد:« من نه تنها می خواهم کریسمس تا حد ممکن به حالت عادی نزدیک شود، بلکه هر کاری که از دستم بر می‌آید را انجام خواهد داد و از جامعه خود نیز می‌خواهم در این کار به من ملحق شوند تا اطمینان حاصل کنیم که وظیفه، بار و چالشی که پرستاران درحال حاضر با آن روبرو هستند در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو سخت‌تر نشود.»

وی افزود:« من بحث‌های مرتبط با مرز را به دیگران واگذار می‌کنم. من می‌خواهم برنامه واکسیناسیون مردم را به اتمام برسانم.»

هفته گذشته، نخست وزیر به 23 سپتامبر به عنوان تاریخ احتمالی بازگشایی اشاره کرد، اما پس از این پیشنهاد که ویکتوریا در عرضه واکسن از برنامه خود جلوتر است، گفت که فکر می کند بازگشایی کمی زودنر اتفاق بیقتد.

او بیان کرد:« از حالا هر نوبت واکسنی که می‌گیرید و هر واکسنی که تزریق می‌کنید، باعث جلو افتادن بازگشایی می‌شود.»

او ادامه داد:« بروید و واکسن خود را بزنید و برای ماه بعد و یا هر زمان دیگری صبر نکنید. همین حالا عمل کنید تا این تاریخ کمی جلوتر بیافتد. ما نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم بازگشایی چقدر زودتر اتفاق می‌افتد.»

نخست وزیر همچنین اذعان داشت که دولت ایالتی در حال بررسی امکان قرنطینه خانگی بوده تا ویکتوریایی‌هایی که در قرنطینه ایالت نیو ساوت ولز گیر افتاده‌اند را به خانه بازگرداند.

او بیان کرد:« من نمی‌خواهم مردم خارج از ایالت و یا در خانه خود قرنطینه شوند. از این به بعد ما باید تعداد مبتلایان را تا حد ممکن پایین نگه داریم، در غیر این صورت فقط کار پرستاران را سخت‌تر کرده‌ایم.»

یروئن وایمار، فرمانده تیم مبارزه با کرونا گفت پس از گزارش 94 مورد جدید در حومه شمالی ملبورن، تعداد مبتلایان در این منطقه افزایش زیادی داشته است.

یکی از موارد ثبت شده، راننده کامیون اهل وودونگا بوده که به گفته آقای وایمار طی مسیر بین ایالتی در چندین منطقه پرخطر کرونایی حضور داشته، اما در ایالت ویکتوریا رفت و آمد زیادی نداشته است.

آقای وایمار گفت:« به محض اینکه علائم بیماری در این راننده پدیدار شد، تحت آزمایش قرار گرفت و در خانه قرنطینه شد. از او تشکر می‌کنم که این کار را به سرعت انجام داد. بخش مهمی از وظایف ما حمایت از صنعت ترابری بین ایالتی است.»

نخست وزیر اندروز گفت ویکتوریا شلوغ‌ترین آخر هفته خود را از زمان شروع واکسیناسیون تجربه کرد.

براساس آمار وزارت بهداشت فدرال، 60 درصد مردم ویکتوریا دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و بیش از 37 درصد نیز به طور کامل واکسینه شده‌اند.

روز شنبه، بیش از 29000 نفر از مردم ویکتوریا واکسن خود را تزریق کردند و نتیجه 48487 آزمایش کرونا نیز اعلام شد.

روز شنبه دولت 29950 دوز واکسن تزریق کرد که تعداد کل واکسن‌های تزریق شده را به عدد 2583499 می‌رساند.

در حال حاضر 89 نفر به دلیل کرونا در بیمارستان‌های ویکتوریا بستری هستند که 24 نفر تحت مراقبت‌های ویژه هستند و 13 نفر نیز از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می‌کنند.

تنها یک بیمار به طور کامل واکسینه شده بود.

منبع : https://www.skynews.com.au

تاریخ: September 2021

9/5 /2021

نام
ایمیل
نظر