Saturday 01 April 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

در کنگره آمریکا، چارچوبی برای نظارت بر استیبل‌کوین‌ها معرفی شد

در کنگره آمریکا، چارچوبی برای نظارت بر استیبل‌کوین‌ها معرفی شد

روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان آمریکا، برای نظارت بر بازار دارایی‌های دیجیتال، چارجوب قانونی جامعی ارائه شد. این چارچوب قانونی می‌تواند این اجازه را به دولت فدرال بدهد تا برخی از استیبل‌کوین‌ها را ممنوع کند.

به گفته دون بییر، رئیس کمیته اقتصادی مشترک کنگره ایالات متحده، که این لایحه را مطرح کرده است، ساختار کنونی بازار دارایی‌های دیجیتال و چارچوب‌های نظارتی آن بسیار مبهم و برای مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران خطرناک است.

اقدامات زیر جزء مفاد این لایحه هستند:

ایجاد تعاریف قانونی برای دارایی‌های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال. دادن قدرت نظارت بر اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، و قدرت نظارت بر دارایی‌های دیجیتال به کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC).

به منظور شفاف‌سازی و همچنین به حداقل رساندن کلاهبرداری، تراکنش دارایی‌های دیجیتال که به صورت عمومی در دفترکل‌های توزیع شده (دفترکل توزیع شده نوعی سیستم برای ثبت سوابق مربوط به تراکنش ارزهای دیجیتال است) ثبت نشده‌اند، باید ظرف 24 ساعت به مرکز تجارت دارایی‌های دیجیتال گزارش شوند.

طبق قانون محرمانگی بانکی (BSA)، دارایی‌های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال باید صریحاً به تعریف قانونی «ابزارهای پولی» اضافه شوند و در جهت مبارزه با پولشویی و همچنین رعایت قوانین مرتبط با ثبت سوابق و گزارش‌دهی، باید به مقررات نظارتی دارایی‌های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال رسمیت بخشیده شود.

فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا، باید اختیار کامل عرضه نسخه دیجیتال دلار آمریکا را داشته باشد. همچنین تصریح شود که دارایی‌های دیجیتال، اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال و همچنین استیبل‌کوین‌های مبتنی بر پول فیات، ارز قانونی ایالات متحده نیستند و وزیر خزانه‌داری آمریکا این اختیار را دارد که به استیبل‌کوین‌های مبتنی بر دلار آمریکا یا دیگر پول‌های فیات، اجازه استفاده دهد یا آن‌ها را ممنوع کند.

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)، اتحادیه اعتبارات ملی (NCUA) و شرکت حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار (SIPC) باید این مسئله را برای مصرف‌کنندگان تصریح کنند که دارایی‌های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال تحت پوشش این سازمان‌ها نیستند تا مصرف‌کنندگان مطلع شوند که از دارایی‌های دیجیتال و اوراق بهادار دارایی‌های دیجیتال، مثل سپرده‌های بانکی و اوراق بهادار محافظت نمی‌شود و تحت پوشش بیمه نیستند.

به گفته Beyer، تخمین زده می‌شود بیش از 11000 نوع دارایی دیجیتال مجزا وجود داشته باشد که ارزش بازار آن‌ها بیش از 1.5 تریلیون دلار است و در حال حاضر، حدود 20 تا 46 میلیون آمریکایی صاحب بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال هستند.

منبع : https://finance.yahoo.com

تاریخ : July 2021

7/30 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading