Saturday 01 April 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

خلاصه وضعیت بازار: با تغییر مثبت تمایلات مردم نسبت به ارزهای دیجیتال، قیمت بیت‌کوین در بالای 30000 دلار باقی ماند

خلاصه وضعیت بازار: با تغییر مثبت تمایلات مردم نسبت به ارزهای دیجیتال، قیمت بیت‌کوین در بالای 30000 دلار باقی ماند

با توجه به بازگشت  انتظارات خوش‌بینانه به بازار، روز پنج‌شنبه، رمزارزها اکثراً افزایش قیمت داشتند. در زمان نوشتن مقاله در تاریخ 23 جولای (1 تیر) بیت‌کوین با قیمت 32000 دلار معامله می‌شود که حدود 1 درصد از هفته گذشته بیشتر است. پس از اظهارات مثبت ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در روز چهارشنبه، قیمت‌ها بهبود یافت و بیت‌کوین توانست از سطح حمایت 30000 دلاری فاصله بگیرد. تحلیل‌های فنی نشان می‌دهند که روند صعودی قیمت تا 34000 دلار محدود شده است.

لوکاس کنراد، مدیر ارشد محصولات در Bitpanda که یک پلتفرم خدمات مالی در اتریش است، در ایمیلی به CoinDesk، وضعیت تجارت رمزارزها را بسیار بی‌ثبات توصیف کرد.

کنراد نوشت:« اخیراً قیمت بیت‌کوین روندی نزولی داشته و در این میان کمی افزایش قیمت نیز داشته است. اگرچه فشار فروشندگان درحال کاهش است، اما تا زمانی که سطح مقاومت شکسته نشود، خریداران تغییر موضع نخواهند داد.»

جدیدترین قیمت‌ها:

رمزارزها:

بیت‌کوین (BTC): 32370 دلار، 2.37 درصد افزایش

اتر (ETH): 2028.2 دلار، 4.57 درصد افزایش

بازارهای سنتی:

S&P 500: 4367.3، 0.2 درصد افزایش

طلا: 1806.1 دلار، 0.11 درصد افزایش

بازده US10Y نیز 1.259 درصد است. در مقایسه با 1.291 درصدی که در روز چهارشنبه کسب کرد.

وضعیت قیمت بیت‌کوین پیش از کنفرانس The B Word در روز چهارشنبه، بسیار خوب بود. و اکنون تحلیلگران این پرسش را مطرح کرده‌اند که آیا نظرات ماسک برای صعودی نگه داشتن بازار کافی است؟

اولریک لیک (Ulrik Lykke)، مدیر اجرایی صندق سرمایه‌گذاری رمزارز ARK36 در ایمیلی به CoinDesk گفت:« هنوز مشخص نیست که آیا این جرقه مثبت، اعتماد به نفس کافی برای تغییر روند بازار فراهم می‌کند یا خیر.»

لیک ادامه داد:« سرمایه‌گذاران باید همچنان مراقب خطر باشند و بدانند كه این اتفاق ممکن است برای تغییر روند نزولی بازار کافی نباشد.»

سرمایه‌گذارانی که نگاهی کوتاه مدت به بیت‌کوین داشتند، تسلیم شده‌اند.

براساس داده‌های Glassnode، سرمایه‌گذاران کوتاه مدت بیت‌کوین، که ارزش کنونی دارایی آن‌ها کمتر از زمان خرید آن است، تسلیم شده‌اند (با وجود ضرر، تمام دارایی خود را فروخته‌اند).

نمودارِ نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی ( شاخص MVRV ) برای سرمایه‌گذاران کوتاه مدت، نشان می‌دهد که شاخص MVRV به کمترین میزان خود از ژانویه 2020 (دی 1398) رسیده است. زمانی که روند بازار نزولی و نسبت MVRV پایین است، معمولاً منجر به تسلیم شدن سرمایه‌گذاران می‌شود

تسلط بیت‌کوین بر بازار تثبیت می‌شود.

نسبت تسلط بیت‌کوین بر بازار، که میزان ارزش بیت‌کوین در مقایسه با دیگر رمزارزها را نشان می‌دهد، در حدود 46 درصد تثبیت شده است. این مقدار که از کمترین میزان ثبت شده، یعنی 39 درصد در ماه ژوئن، بیشتر است، می‌تواند نشانگر رشد بیشتر بیت‌کوین در مقایسه با دیگر رمزارزها باشد.

درحالی که دیگر آلت‌کوین‌ها فروش زیادی دارند و بازاری نزولی همچون سال 2018 را تجربه می‌کنند، این احتمال وجود دارد که بیت‌کوین خود را از این مشکلات حفظ کند.

اتر از بیت‌کوین پیشی می‌گیرد؟

طی دو ماه گذشته بیت‌کوین و اتر رابطه‌‌ای نسبی داشته‌اند. نسبت ETH/BTC می‌تواند شاهد افزایشی کوتاه مدت باشد، به خصوص اگر اتر بتواند بالای 2000 دلار بماند.

استیبل‌کوین‌ها در کانون توجهات هستند.

دن بورستاین، مشاور عمومی و مسئول نظارت در Paxos، در مصاحبه تلویزیونی در برنامه First Mover از شبکه CoinDesk گفت:« مسئولان سیاستگذاری مالی باید بدترین سناریوها، سناریوهای ناسازگار واحتمالات مختلف آن را در نظر بگیرند و سپس خطرات را ارزیابی کنند.»

به گفته بورستاین، بدترین سناریوی ممکن برداشت دارایی‌ها از حساب است. اگر سرمایه‌گذاران سرمایه‌شان را در دارایی‌های غیرجاری یا دارایی‌های پرخطر نگه داشته باشند، این احتمال وجود دارد که نتوانند آن را حتی به 1 دلار بفروشند. در صورت فروش این دارایی‌ها، بانک پیش از اینکه دارایی‌ها را واقعا از حساب مشتری بردارد، پول را به حساب مشتری واریز می‌کند و اینگونه ارزش توکن به 1 دلار هم نمی‌رسد، در این صورت به آن‌ها استیبل‌کوین هم نمی‌شود گفت.

خلاصه وضعیت آلت‌کوین‌ها

وبسایت Reddit، Arbitrum را انتخاب می‌کند: شبکه اجتماعی Reddit برای آماده‌سازی سیستم امتیازدهی انجمن آنلاین خود، که بر پایه اتریوم است، Arbitrum را انتخاب کرده است. قابلیت rollups در اتریوم، راه حلی برای ظرفیت محدود کامپیوترها ارائه می‌کند. با استفاده از این ویژگی، تراکنش‌ها به صورت موقت در زنجیره‌های جانبی دسته‌بندی می‌شوند و در نتیجه کاربران بیشتری می‌توانند در شبکه اصلی شرکت کنند. روز سه‌شنبه، Reddit اعلام کرد که Arbitrum، 21 شرکت‌کننده دیگر را شکست داده تا برنده رقابت Scaling Bake-Off شود. از دیگر پروژه‌های در نظر گرفته شده می‌توان به Solana ، StarkWare و Polygon اشاره کرد.

Magic، پلتفرم احراز هویت مبتنی بر Ethereum، 27 میلیون دلار بودجه دریافت کرد: این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به پسورد و یا استفاده از سیستم امنیتی متمرکزِ Honeypot، وارد حساب‌های اینترنتی خود شوند. Magic توانست در دور تامین بودجه، 27 میلیون دلار بودجه دریافت کند. دور بودجه سری A توسط Northzone هدایت می‌شد و شامل Tiger Global، Volt Capital، Coinfund و Digital Currency Group (که مالک CoinDesk نیز می‌باشد) می‌شد. با 4 میلیون دلاری که در دور تامین بودجه قبلی در ماه می 2020 (اردیبهشت 1399) توسط Placeholder، SV Angel و Naval Ravikant پرداخت شد، کل بودجه Magic به 31 میلیون دلار رسیده است.

دیگر بازارها:

روز پنج‌شنبه، بیشتر دارایی‌های دیجیتال در CoinDesk 20 شاهد افزایش قیمت بودند. در حقیقت همه به جز استیبل‌کوین‌های مرتبط با دلار، وضعیت خوبی داشتند.

برندگان مهم تا ساعت 21:00 UTC

Stellar (XLM): 18.1 درصد رشد

Aave (AAVE): 11.88 درصد رشد

Polkadot (DOT): 8.51 درصد رشد

منبع : https://finance.yahoo.com

تاریخ : July 2021

7/24 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading