Saturday 18 September 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

قیمت بیت‌کوین برای نخستین بار درطی 4 هفته گذشته، به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت‌کوین برای نخستین بار درطی 4 هفته گذشته، به زیر 30 هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت‌کوین به زیر 30000 دلار سقوط کرد. در طی 4 هفته گذشته، بیت‌کوین از این محدوده قیمت پایین‌تر نیامده بود، این امر می‌تواند موجب کاهش بیشتر قیمت این ارز در آینده شود.

بیت‌کوین در زمان نوشتن این مقاله در تاریخ 20 جولای (29 تیر) 29998 دلار معامله می‌شود و طی هفته گذشته، حدود 5 درصد کاهش قیمت داشته است.

از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت)، قیمت بیت‌کوین بین 30000 تا 40000 دلار در نوسان بوده است و در تاریخ 22 ژوئن (1 تیر)، برای مدت کوتاهی به کمتر از 30000 دلار رسید. یک روز پس از این که بانک مردم چین (People’s Bank of China) به موسسات مالی مطرح این کشور دستور داد، معاملات رمزارز را متوقف کنند، قیمت بیت‌کوین سریعاً به 29700 دلار رسید.

پاتریک هیوسر، رئیس بخش تجارت Crypto Finance AG در گفتگوی تلگرامی گفت:« من انتظار دارم بیت‌کوین کاهش شدیدی به سمت 22000 دلار داشته باشد.»

براساس گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Onada، اظهارنظرهای پوچ و بیهوده در وال استریت بسیار زیاد شده است و وحشت ناشی از ویروس فعلی باعث شده، مردم از فروش دارایی‌های برتر ترس داشته باشند، و بیت‌کوین در صدر لیست دارایی‌های برتر قرار دارد.

به گفته مویا، بیت‌کوین در معرض خطر سقوط قیمت ناگهانی، تا 20000 دلار است. سقوط قیمت موجب جذب بسیاری از خریداران سازمانی می‌شود که با صبوری در حاشیه‌‌ها منتظر این فرصت بوده‌اند.

او ادامه داد:« اگر فروش سهام در بازار بورس شدت بگیرد، روند نزولی بیت‌کوین و اتریوم نیز به راحتی گسترش می‌یابد.»

کیتی استاکتون، بنیانگذار و شریک مدیریتی Fairlead Strategies، اعلام کرد بیت کوین در حال حاضر در مرحله تثبیت است، به این معنی که تغییرات قیمتی چشمگیری رخ نخواهد داد.

از نظر او، امکان تغییر قیمتی شدید (نزولی یا صعودی)، بیشتر از صرفاً سقوط قیمت است.

چارلز موریس، بنیانگذار مدیریت دارایی ByteTree، بیان کرد:« در ماه آوریل، شبکه بیت‌کوین بسیار پر جنب و جوش بود و حمایت از قیمت‌های بالای 50000 دلار دشوار نبود.»

موریس ادامه داد:« اما در هفته‌های گذشته، سطح فعالیت شبکه کاهش بسیاری پیدا کرده است.»

وی افزود:« اما حالا، مسئله نگه داشتن قیمت بیت‌کوین بالاتر از 15000 دلار است نه 50000 دلار.»

بیت‌کوین در اواسط آوریل (اواخر فروردین) به حدود 65000 دلار رسید که بیشترین قیمت ثبت شده، می‌باشد

منبع: https://finance.yahoo.com

تاریخ : July 2021

7/20 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN