Saturday 18 September 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

Square قصد دارد در جهت ارائه خدمات مالی، پلتفرم جدیدی برای Bitcoin ایجاد کند

Square قصد دارد در جهت ارائه خدمات مالی، پلتفرم جدیدی برای Bitcoin ایجاد کند

جک دورسی، مدیرعامل شرکت Square، روز پنجشنبه در توییتر اعلام کرد که این شرکت، بخش جدیدی را تاسیس خواهد کرد. هدف این بخش، ایجاد پلتفرمی است که می‌تواند ارائه خدمات مالی غیرمتمرکز به مردم را آسان‌تر ‌کند. دسترسی به این پلتفرم برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار آزاد خواهد بود (Open Developer Platform).

دورسی در توییتی اعلام کرد که تمرکز اصلی این بخش، که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است، بر روی بیت‌کوین است.

او در توییتر نوشت، دسترسی به این طرح که توسط مایک بروک هدایت می‌شود، کاملاً آزاد خواهد بود. او ادامه داد:« این یک برنامه متن باز است و دسترسی به دستورالعمل‌ها و توسعه آن کاملاً آزاد است.». بروک ریاست گروه توسعه استراتژیک شرکت را بر عهده دارد.

دورسی در توییت خود اعلام کرد که این بخش جدید با بخش Square Crypto تفاوت خواهد داشت. بخش Square Crypto مسئول مدیریت و تهیه بودجه کار است. Square Crypto همچنین درحال کار بر روی کیت توسعه Lightning (Lightning Development Kit) است.

دورسی اعلام کرد که شرکت برای ارائه بروزرسانی‌های مربوط به پروژه، حساب‌هایی در توییتر و GitHub ایجاد خواهد کرد.

هفته گذشته، Square اعلام کرد که قصد دارد کیف پول سخت‌افزاری برای بیت‌کوین بسازد، تا از این طریق خود-نگهداری از رمزارزها را در بین مردم رواج دهد. دورسی همچنین متذکر شد که توسعه پلتفرم خدمات مالی جدید نیز همچون ایجاد کیف پول سخت‌افزاری، به صورت علنی انجام می‌شود.

منبع : https://finance.yahoo.com

تاریخ : July 2021

7/16 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN