Tuesday 03 August 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

با افزایش محدودیت رمزارزها در کره جنوبی، طرفداران ارز‌های رمزنگاری شده موضع دفاعی به خود گرفتند

با افزایش محدودیت رمزارزها در کره جنوبی، طرفداران ارز‌های رمزنگاری شده موضع دفاعی به خود گرفتند

سئول (رویترز) : یون های ری، سرمایه‌گذار 26 ساله اهل کره جنوبی، از زمان خریدن رمزارزی به نام Metadium در ماه آوریل (فروردین)، شاهد سقوط قیمت آن بوده است.

مانند بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد در کره جنوبی، یون نیز هزاران وون (ارز رسمی کره جنوبی) در رمزارزهای کوچکتر که به عنوان جایگزین بیت‌کوین شناخته می‌شوند، سرمایه‌گذاری کرده است، که به دلیل افزایش سرکوب‌های نظارتی دولت در این بخش، ارزش آن‌ها نزول کرده است.

تعداد زیادی از صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی متعهد شده‌اند تا تاریخ 24 سپتامبر (2 مهر)، شروع به همکاری با بانک‌ها کنند و برنامه مدیریت ریسک خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارند تا اطمینان حاصل شود که حساب‌های تجاری توسط افراد واقعی نگهداری می‌شوند.

براساس گفته تحلیلگران، این قوانین می‌توانند منجر به حذف صدها آلت‌کوین از صرافی‌ها شود. زیرا صرافی‌ها در تلاش هستند تا با بانک‌ها همکاری کنند.

یون که در Upbit، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در کره جنوبی، Metadium سرمایه‌گذاری کرده است، گفت:« باید اعتراف کنم که من به بیانیه‌های مالی کارگزاری توجهی نمی‌کردم و بیشتر براساس محبوبیت رمزارز، وجهه آن در رسانه‌ها و همچنین توصیه دوستان سرمایه‌گذاری می‌کردم.» او حالا نگران است که با پایان ضرب‌الاجل در ماه سپتامبر، Metadium از لیست صرافی خارج شود.

قانون جدید در اوایل ماه مارس (اسفند) به تصویب رسید و از آن زمان تنها چهار صرافی Upbit، Bithumb، Coinone و Korbit از بین 60 صرافی فعال، همکاری خود با بانک‌ها را تضمین کرده‌اند تا به عنوان ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی به ثبت برسند.

این قانون همچنین آنها را ملزم به دریافت گواهی امنیتی از آژانس امنیت اینترنتی کره جنوبی کرده است. از ماه می تا کنون، تنها 20 صرافی چنین گواهینامه‌ای را دریافت کرده‌اند.

پس از این که چندین صرافی، ده‌ها آلت‌کوین را از پلتفرم خود حذف کردند، قیمت Metadium در صرافی Upbit، از اوایل آوریل (فروردین) تا اواخر ژوئن (خرداد) 94 درصد کاهش یافت و به 32.1 وون (معادل 0.0281 دلار) رسید.

در اواخر ماه ژوئن، Upbit معامله 24 آلت‌کوین مانند AdEx، Komodo، Pica، Ignis، Lambda و Lbry Credits را متوقف کرد. Bithumb، صرافی مطرح دیگر نیز 4 آلت‌کوین را هفته گذشته حذف کرد.

در ماه ژوئن، صرافی کوچکتر Probit نیز 145 رمزارز را به یک باره از لیست خود حذف کرد. این امر باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده که با نزدیک شدن به موعد مقرر در ماه سپتامبر، رمزارزهای بیشتری حذف خواهندشد.

مقامات رسمی Upbit و Bithumb در گفتگو با رویترز اعلام کردند که حذف این رمزارزها به دلیل مقررات جدید نبوده و در واقع بخشی از بررسی دوره‌ای آن‌ها بوده است.

براساس گفته یون دو هیون، قانونگذار حزب مخالف، بانک‌ها برای تصمیم‌گیری در مورد همکاری با صرافی‌ها، تعداد رمزارزهای ثبت شده و احتمال ریسک آن‌ها در نظر می‌گیرند.

GOPAX، یکی دیگر از صرافی‌های محبوب در کره جنوبی، اعلام کرد که درحال مذاکره با چندین بانک است و نسبت به برآورده کردن الزامات بانک‌ها خوش‌بین است.

حفظ دارایی دیجیتال برای مدت طولانی

این قانون، پولشویی و همچنین افزایش بدهی میان جوانان کره‌ را هدف قرار داده است. با افزایش سریع قیمت یک رمزارز، جوانان روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند و پس از کاهش شدید قیمت آن، بدهی بالا می‌آورند.

براساس داده‌های جمع‌آوری شده توسط دیگر قانونگذار حزب مخالف ، کوون یون هی، دو سوم سرمایه‌گذاران جدیدی که در سه ماهه اول سال به چهار صرافی بزرگ، ملحق شده‌اند، زیر 40 سال سن دارند.

BofA Securities، در گزارشی که در ماه می (اردیبهشت) منتشر شد، اعلام کرد که حجم تخمین زده شده معاملات روزانه رمزارز در کره جنوبی، در سه ماه اول سال به 1480 میلیارد وون رسیده است. این مبلغ، گاهی از مجموع حجم معاملات بازارهای بورس KOSPI و KOSDAQ نیز فراتر می‌رود.

یکی از مسئولان کمیسیون خدمات مالی در گفتگو با رویترز گفت صرافی‌هایی که قانون جدید را رعایت نکنند، تعطیل نخواهند شد ولی مجاز به انجام معامله با وون نخواهند بود.

او ادامه داد:« قانون اصلاح‌شده با هدف جلوگیری از فعالیت‌های پولشویی تدوین شده است. قوانینی با هدف امنیت کاربران و ثبات بازار نیز درحال بررسی هستند که می‌توانند دیگر مشکلات کاربران صرافی‌های رمزارز را برطرف کنند.»

در همین حین، سرمایه‌گذاران زیادی مصمم هستند که دارایی دیجیتال خود را حفظ کنند که این امر در جامعه کاربران رمزارز، به عنوان (HODL) شناخته می‌شود.

لی جای کیونگ 27 ساله، که 40 میلیون وون (35156 دلار) در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کرده است، گفت حدود 56 درصد از سرمایه خود را از دست داده، اما قصد ندارد دارایی خود را از بازار خارج کند.

او ادامه داد:« من قصد دارم سرمایه‌گذاری‌ام در بازار رمزارز را همانطور که هست رها کنم، زیرا تاکنون ضرر زیادی کرده‌ام و تسلیم شدن در این زمان هیچ فایده‌ای ندارد. علاوه بر این، من این دارایی را حفظ می‌کنم چرا که باور دارم که اواخر سال، قیمت‌ها دوباره افزایش خواهند یافت.»

(1 دلار = 1143.73 وون)

7/14 /2021

نام
ایمیل
نظر