Thursday 02 December 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

تعداد زیادی از صاحبان مشاغل در استرالیا، برای ضمانت وام، خانه‌ خانوادگی‌شان را به خطر می‌اندازند.

تعداد زیادی از صاحبان مشاغل در استرالیا، برای ضمانت وام، خانه‌ خانوادگی‌شان را به خطر می‌اندازند.

تعداد زیادی از خانواده‌های استرالیایی برای موفقیت کسب و کارشان، خانه‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهند زیرا تلاش می‌کنند برای بهبود شرایط پس از بحران کرونا، از خانه‌شان به عنوان وثیقه‌ی وام استفاده کنند.

طبق اطلاعات اختصاصی ارائه شده توسط Business Insider Australia، تقریباً دو سوم صاحبان مشاغل، از خانه‌ی خود به عنوان وثیقه استفاده کرده‌اند یا مایلند استفاده کنند.

عدم اطمینان در مورد بهبود اقتصادی و همچنین احتمال شیوع ویروس و محدودیت‌های متعاقب آن درآینده، این مشاغل را در خطر از دست دادن همه چیز قرار می‌دهد.

براساس گفته‌های شرکت تامین مالی Apricity، این یافته‌ها که حاصل بررسی بیش از 500 کسب و کار کوچک است، بر این اشاره دارد که تعداد زیادی از مردم استرالیا ممکن است خود و کسب و کارشان را در وضعیت نامطلوب اقتصادی قرار داده باشند.

مدیرعامل شرکت، لیندن تول، در گفتگو با Business Insider Australia گفت:« این یافته‌ها نشانگر تصور رایجی است که استفاده از خانه به عنوان وثیقه ، ساده‌ترین راه برای ضمانت وام است.»

او ادامه داد:« این وضع را با قوانین جدیدی که برای خانه‌دار شدن مردم، اجازه‌ی دسترسی بیشتر به بیمه‌ی بازنشستگی‌شان را می‌دهد، ترکیب کنید. در این صورت شاهد وضعیتی خواهیم بود که صاحبان مشاغل کوچک، آسایش حال و آینده‌شان را برای تامین بودجه‌ی کسب و کارشان به خطر می‌اندازند.»

به نظر می‌رسد که به دلیل نبود اطمینان در جامعه‌ی کسب و کارهای کوچک، ریسک‌پذیری آن‌ها بیشتر شده باشد. 6 نفر از هر 10 نفر صاحبان مشاغل ابراز کردند که مطمئن نیستند که می‌توانند برای هزینه‌های فوری، وام بگیرند یا نه. اگرچه حدود 40 درصد آن‌ها طی دوران همه‌گیری وام گرفته‌اند یا قصد دارند تا پایان سال بعد وام بگیرند.

با توجه به اینکه نیمی از این افراد گفته‌اند که برای پابرجا ماندن به این پول نیاز دارند و یک نفر از هر 5 نفر هم برای پرداخت بدهی‌ها به وام نیاز دارد، ممکن است خانه‌ هیچ کدام از این دو گروه از خطر محفوظ نباشد.

گرفتن وام مشاغل از همیشه طولانی‌تر شده است.

در همین حال، فرایند ثبت وام طولانی‌تر شده است. داده‌های جداگانه‌ا‌ی از انجمن کارگزاران امور مالی نشان می‌دهد دریافت وام که پیش از همه‌گیری تنها چند روز تاخیر داشت، حالا با تاخیر چند هفته‌ای مواجه می‌شود.

متیو دمیتریو، مدیرکل شرکت تحلیل اعتبارات Experian، گفت:« با افزایش تقاضای وام‌های تجاری از آغاز سال 2020، تاخیر شدیدی در دسترسی به سرمایه‌ی مورد نیاز اتفاق می‌افتد. این تاخیر می‌تواند تاثیر زیادی بر مشتریان، کارمندان و در نهایت اقتصاد استرالیا داسته باشد.»

با این حال، آمار و ارقام CreditorWatch، به افزایش میل مردم برای وام گرفتن تاکید دارد. درخواست اعتبار در سه ماه منتهی به ژوئن (خرداد)، 40 درصد رشد داشته است که نشانه‌ای مثبت از تلاش مشاغل برای سرمایه‌گذاری مجدد است.

هارلی دیل، اقتصاددان ارشد CreditorWatch، بیان کرد:« تاخیر زیاد در پرداخت وام و حذف حمایت‌های دولتی، باعث شده چشم‌انداز کسب و کارها همچنان پیچیده باقی بماند. برای مثال، بدهی  مشاغل سال به سال در حال کاهش بود اما در سال 2021 دوباره شروع به افزایش کرده است.»

او ادامه داد:« بدهی‌ها در سه ماه منتهی به آوریل (فروردین) 2021، 18 درصد نسبت به سه ماه منتهی به ژانویه‌ (دی) 2021 افزایش داشته است. ما نتایج مختلفی از  میزان بدهی‌ها به دست آورده‌ایم و به دقت مراقب آمار مربوط به سه ماه منتهی به ژوئن خواهیم بود. این نتایج نمایانگر عملکرد واقعی مشاغل خواهد بود.»

دیل خاطرنشان کرد:« کسب و کارهای حوزه‌ی خدمات اقامتی و غذایی، حمل و نقل و صنایع پستی و انبارداری بیشترین ریسک شکست را دارند.»

توصیف کاملی از نحوه‌ی کنار آمدن مشاغل با مشکلات، تا ماه‌های بعد به دست نخواهد آمد. اما با وجود مشاغلی که خطرات بزرگی را به جان می‌خرند، مشخص است که افراد زیادی در معرض خطر هستند.

منبع: https://www.businessinsider.com.au

تاریخ : May 2021

5/25 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN