Thursday 02 December 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

مارک نووگراتز می‌گوید:« پس از توییت ایلان ماسک، بیت‌کوین برای مدتی حدود 45000 دلار می‌ماند اما اتر وضع خوبی دارد

مارک نووگراتز می‌گوید:« پس از توییت ایلان ماسک، بیت‌کوین برای مدتی حدود 45000 دلار می‌ماند اما اتر وضع خوبی دارد

سرمایه‌گذار میلیاردر در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، مارک نووگراتز، پیش‌بینی کرده است پس توییت ایلان ماسک در رابطه با توقف پرداخت با بیت‌کوین در شرکت تسلا و همچنین انتقاد از مصرف انرژی این رمز ارز، قیمت آن تا 4 الی 6 هفته، بین 40000 تا 50000 دلار ثابت خواهد بود.

نووگراتز در گفتگویی با بلومبرگ بیان کرد:« اتر، رمزارز شبکه‌ی اتریوم، وضع خوبی دارد زیرا برنامه‌های مالی غیرمتمرکز(DeFi)، استیبل‌کوین‌ها (Stablecoins) و توکن‌های غیرقابل معاوضه (non-fugible tokens) یا NFTs بر پایه‌ی این سیستم ساخته شده‌اند.»

نووگراتز قیمت 40000 تا 50000 دلاری بیت‌کوین را منصفانه خواند و گفت:« فکر می‌کنم بین 4 تا 6 هفته، همین قیمت ثابت باشد. در مرحله‌ی بعد، قیمت بیت‌کوین بین 40000 تا 55000 دلار ثابت خواهد ماند و پس از آن، بیت‌کوین سال را در قیمت بسیار بالاتری به پایان می‌رساند.»

مدیر سابق صندوق پوشش ریسک افزود:« شرکت سرمایه‌گذاری رمزارز او، Galaxy Digital، بیت‌کوین می‌خرید چون فکر می‌کند که قیمت بیت‌‍کوین به زیر 42000 دلار نمی‌رسد، بیت‌کوین این  قیمت را در روز دوشنبه ثبت کرده بود.»

بیت‌کوین در روز سه‌شنبه با حدود 1٪ افزایش به 45097 دلار رسید. پس از اشاره‌ی ماسک به فروش دارایی بیت‌کوین شرکت تسلا، ارزش بیت‌کوین در روز دوشنبه افت شدیدی پیدا کرد و هنوز هم  30 درصد از رکورد قیمت یعنی 65000 دلار که در ماه آوریل ثبت شد، کمتر است. ماسک بعداً تصریح کرد که تسلا هیچ ‌بیت‌کوینی از 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوینی که در ماه ژانویه خریده بود را نفروخته است.

با اینکه اقدامات ماسک خشم بسیاری از فعالان جامعه‌ی بیت‌کوین را برانگیخته است اما نووگراتز بیان کرد که نگرانی‌های رئیس شرکت تسلا، باید درک شوند.

وی افزود:« ما از برق برای چیزهایی که فکر می‌کنیم ارزش بسیار زیادی دارند، استفاده می‌کنیم. پس باید به واکنش این صنعت توجه کنیم، همان‌طور که باید به واکنش صنایع دیگر توجه کنیم. به طور کلی، ما باید کاری کنیم تا تاثیراتمان را جبران کنیم.»

نووگراتز گفت که دنیای مالی سنتی برای اتر، رمزارز شبکه‌ی اتریوم، بسیار هیجان‌زده است.

او در گفتگو با Bloomberg TV گفت:« اتر وضعیت خوبی دارد و این وضعیت خوب به دلیل مزایای آن است»

او ادامه داد:« به خاطر سه مزیت اصلی اتر، می‌توان از این رمزارز برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کرد. این سه مزیت عبارتند از: استیبل‌کوین‌ها برپایه‌ی اتریوم ساخته شده‌اند، سیستم مالی غیر متمرکز براساس اتر ساخته شده است و توکن‌های غیرقابل معاوضه هم براساس اتریوم ساخته شده‌اند. بنابراین 3 محرک اصلی انقلاب ارزهای رمزنگاری شده بر پایه‌ی اتریوم بنا شده‌اند.»

نووگراتز با وجود رشد 370 درصدی اتر از ابتدای سال تا روز سه‌شنبه و رسیدن به 3500 دلار، در مورد اینکه قیمت آن بیشتر خواهد شد یا نه اظهار نظری نکرد. او گفت که اگر ارزش اتر ثابت بماند بهتر است.

منبع : https://www.businessinsider.com

تاریخ : May 2021

5/19 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN