Tuesday 03 August 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

در بودجه‌ی دولت، برنامه‌های زیادی برای بازار املاک در نظر گرفته شده است.

در بودجه‌ی دولت، برنامه‌های زیادی برای بازار املاک در نظر گرفته شده است.

اقتصاددان گروه REA، ان فلاهرتی، بیان کرد که در بودجه‌ی 2021 دولت، برنامه‌های زیادی برای بازار املاک در نظر گرفته شده‌است

اقتصاددان گروه REA، ان فلاهرتی، بیان کرد که در بودجه‌ی 2021 دولت، برنامه‌های زیادی برای بازار املاک در نظر گرفته شده‌است که شامل چندین طرح جدید و چندین بسته‌ی الحاقی برای برنامه‌های فعلی است.

او ادامه داد:« چندین طرح که در سال گذشته اعلام شده بودند، گسترش یافتند. برای مثال، 10000 خانه‌ی جدید به طرح‌های "پیش‌پرداخت برای کسانی که می‌خواهند برای اولین بار خانه بخرند"* و "ضمانت‌ خرید خانه‌ی جدید" اضافه شد.»

ما همچنین دیدیم که حداکثر حق بیمه‌ی داوطلبانه برای "طرح خرید خانه‌ی اول از حساب بازنشستگی"** از 30000 دلار به 50000 دلار افزایش یافت.

ما چندین طرح جدید هم داریم، برای مثال طرح "ضمانت خانه برای خانواده". این طرح به خانواده‌های تک سرپرست که یک فرد تحت تکفل دارند، اجازه می‌دهد که با پیش‌پرداخت 2 درصدی خانه بخرند.

خانم فلاهرتی در گفتگو با sky news گفت:« سنی که مردم می‌توانند خانه‌ی خود را بفروشند و به خانه‌ای کوچکتر نقل مکان کنند تا پرداختی یکباره به حساب بازنشستگی‌شان داشته باشند از 65 سال به 60 سال کاهش یافته است. (در طرح قبلی اگر بیش از 65 سال داشتید می‌توانستید خانه‌ای که بیش از 10 سال در آن زندگی کرده‌اید را بفروشید و به خانه‌ای کوچک‌تر نقل مکان کنید تا 300000 دلار از پول فروش خانه را به حساب بازنشستگی‌تان واریز کنید.)

او ادامه داد:« این کار باعث می‌شود کسانی که در فکر نقل مکان به خانه‌های کوچک‌تر هستند، چند سال زودتر این کار را بکنند و خانه‌ها را برای خرید خانواده‌های جوان‌تر خالی کنند.»

* این طرح به مردم کمک می‌کند سریع‌تر اولین خانه‌شان را بخرند یا بسازند. به طور معمول  افراد با پیش‌پرداخت کمتر از 20 درصد، باید حق بیمه ی پرداخت وام مسکن هم بپردازند. اما با این طرح افراد واجدالشرایط می‌توانند با پیش‌پرداخت 5 درصدی هم خانه بخرند یا بسازند.

** در این طرح افراد می‌توانند پول خرید خانه‌ی اول خود را در حساب بازنشستگی خود پس‌انداز کنند و با نرخ مالیات کمتری که برای حساب‌های بازنشستگی حساب می‌شود، پس‌انداز آسانتر و خرید خانه سریع‌تر انجام می‌شود.

منبع : https://www.skynews.com.au

تاریخ: May 2021

5/16 /2021

نام
ایمیل
نظر