Saturday 20 July 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

وزیر انرژی پس از واکنش شدید ساکنان نیوساوت ولز از مزرعه بادی فراساحلی دفاع می کند

وزیر انرژی پس از واکنش شدید ساکنان نیوساوت ولز از مزرعه بادی فراساحلی دفاع می کند

دولت فدرال ادعا می کند که یک مزرعه بادی پیشنهادی در سواحل نیو ساوت ولز برای مشاغل و منابع انرژی مفید خواهد بود، اما مردم محلی نگرانند این منطقه را از بین ببرد.

وزیر انرژی کریس بوون به کریس اوکیف 2GB گفت که مزرعه بادی فراساحلی با توربین‌ها در ارتفاع پل بندرگاه سیدنی، که در نزدیکی ساحل هانتر ایالت ساخته می‌شود، مشاغل و انرژی‌های تجدیدپذیر زیادی ایجاد خواهد کرد اما برخی از افراد در جامعه پورت استفنز از مزرعه بادی 1800 کیلومتر مربعی که حدود 20 کیلومتر دورتر از ساحل خواهد بود، تحت تأثیر قرار نگرفته اند.

ساکنان می ترسند مزرعه بادی بر جامعه ماهیگیری پر رونق در منطقه تأثیر بگذارد زیرا در بالای یک نقطه مشهور به نام پارک خودرو قرار گرفته است. ی

کی از محلی ها گفت: این عملاً منطقه ای را که ما برای ماهیگیری مارلین می رویم از بین می برد. این یک سوم تجارت من است که قرار است گرفته شود.

 بوون از ساخت مزرعه بادی دفاع کرد و ادعا کرد که فرصت های زیادی برای مشاوره جامعه و تاییدیه های زیست محیطی برای حفاظت از حیات دریایی و مشاغل فعلی در این منطقه وجود دارد. وی گفت: ساخت نیروگاه بادی سه مرحله دارد که انتظار می رود تا سال 2030 تکمیل شود. او به O'Keefe در ایستگاه رادیویی Nine گفت: این یک فرآیند کاملاً سخت و پر زحمت است.

اولین مورد مشاوره با جامعه بود که در آن بوون به جامعه 65 روز پیشنهاد داد تا در مورد پروژه بازخورد ارائه کنند. او گفت که منطقه مزرعه بادی در ابتدا بیش از 2800 کیلومتر مربع برنامه ریزی شده بود، اما بازخورد جامعه منجر به کاهش اندازه توسط دولت به یک سوم شد.

بوون همچنین تغییراتی را برای محافظت از برخی صخره ها و حیات وحش در این منطقه در نتیجه رایزنی ها ایجاد کرد.

مرحله دوم ابراز علاقه شرکت‌های مزارع بادی است که می‌توانند در این پروژه مناقصه بدهند، اما باید جزئیاتی را در مورد میزان انرژی که ایجاد می‌کنند، تعداد مشاغل محلی، نحوه برخورد با مهاجرت نهنگ‌ها و صنعت ماهیگیری موجود او گفت: ما آن پیشنهادها را در نظر خواهیم گرفت و بهترین را برای استرالیا انتخاب خواهیم کرد.

 بوون اضافه کرد که شرکت های مزرعه بادی نیز هزینه ساخت و ساز را بدون یارانه دولتی به پروژه پرداخت خواهند کرد. در نهایت، شرکت انتخاب شده باید تحت تاییدیه های زیست محیطی قرار گیرد. او گفت: آنها باید تمام استانداردهای اقدامات مختلف زیست محیطی را رعایت کنند تا نشان دهند که برای مدیریت محیط زیست چه می کنند.

 دولت در حال ایجاد تعادل مناسب بین نگرانی های جامعه و الزامات این پروژه است.

 

منبع:

9News

8/8 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading