Saturday 20 July 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

طرحی که راهی برای ورود به بازار املاک ارائه می دهد

طرحی که راهی برای ورود به بازار املاک ارائه می دهد

طرح تضمین خانه دولت فدرال به این معنی است که با وجود بحران مسکن در این کشور، اکنون برای تعداد بیشتری از استرالیایی‌ها ارزان‌تر و آسان‌تر است تا وارد بازار املاک شوند.

پدر و مادر جوان کوئینزلند، ابی و کورهان رامفری، توانستند از این طرح استفاده کنند و می‌خواهند پس از تمدید معیارهای واجد شرایط بودن توسط دولت، به دیگران درباره نحوه ورودشان به بازار ملک بگویند. کورهان گفت: ما انتظار داشتیم 20 درصد ودیعه بپردازیم. وقتی مدرسه را ترک کردیم، هر دو دو شغل کار کردیم و تمام سکه های خود را پس انداز کردیم.

زمانی که به بانک خود مراجعه کردند، در مورد طرح ضمانت خانه اول دولت فدرال به آنها گفته شد. آنها متوجه شدند که نیازی به پس انداز کامل سپرده ندارند، زیرا این طرح امکان خرید خانه را با حداقل پنج درصد سپرده را فراهم می کند. برای والدین مجرد حداقل دو درصد سپرده لازم است.

اساساً، دولت به عنوان ضامن عمل می کند و 15 درصد از سپرده را پوشش می دهد، که به این معنی است که خریداران از پرداخت بیمه رهن گران وام دهنده اجتناب می کنند.

وزیر مسکن فدرال، جولی کالینز، تغییراتی را در طرح تضمین خانه اعلام کرد تا استرالیایی‌های بیشتری را زودتر به خانه‌های خود منتقل کنند.

کالینز گفت که ما می‌خواهیم به امنیت اضافه کنیم تا استرالیایی‌های بیشتری یک مکان امن و مقرون‌به‌صرفه برای خانه‌نشینی داشته باشند. این طرح قبلا فقط برای زوج ها بود اما اکنون برای هر استرالیایی واجد شرایط در دسترس است.

گارانتی خانه اول و خانه اول منطقه ای اکنون برای شامل خواهر و برادر، والدین و فرزند، یا دو دوست باز خواهد بود. افرادی که قبلاً صاحب خانه بوده اند، اگر در 10 سال گذشته صاحب خانه نبوده باشند، اکنون واجد شرایط خواهند بود. موسسه املاک و مستغلات کوئینزلند آنتونیا مرکورلا گفت که این طرح برای استفاده در همه مناطق باز است.

 مرکورلا گفت که قیمت ملک برای هر ایالت و قلمرو محدود شده است  از 450,000 دلار برای برخی مناطق منطقه ای شروع می شود و تا 900,000 دلار برای ملک در سیدنی.

اگر به کوئینزلند نگاه کنیم، سقف 700000 دلار تعیین شده است. این بدان معناست که شما باید 140000 دلار پس انداز یا سپرده داشته باشید و البته تحت این طرح می تواند به 5 درصد برسد که فقط 35000 دلار است.

در شروع هر سال مالی جدید نقاط محدودی وجود دارد. 35000 نقطه در گارانتی خرید خانه اول و فقط 10000 برای ضمانت خرید خانه اول منطقه ای موجود است.بیش از 30 وام دهنده در حال حاضر شرکت می کنند.

Commbank، NAB، Westpac و Rams چهار بانکی هستند که این طرح را ارائه می دهند.

 

منبع:

9News

8/7 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading