Sunday 16 June 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

ایالات متحده با کمک به استرالیا در ساخت سیستم های موشکی با فناوری پیشرفته موافقت می کند

ایالات متحده با کمک به استرالیا در ساخت سیستم های موشکی با فناوری پیشرفته موافقت می کند

پس از برگزاری مذاکرات سالانه سطح بالا در بریزبن، ایالات متحده قول داده است که به استرالیا در تولید سامانه های موشکی پیشرفته جدید و ارتقای پایگاه های شمالی خود کمک کند.

ایالات متحده همچنین با استرالیا همکاری خواهد کرد تا سرعت چرخش نیروهای نظامی خود را در این سمت از اقیانوس آرام افزایش دهد و همچنین همکاری نظامی نزدیک‌تری در فضا ایجاد کند.

این اعلامیه ها توسط ریچارد مارلز وزیر دفاع و پنی وانگ وزیر امور خارجه در پی مذاکرات AUSMIN با وزیر دفاع ایالات متحده لوید آستین و وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن اعلام شد.

آقای آستین گفت که ایالات متحده برای دادن دسترسی استرالیا به مهمات پیشرفته ای که می تواند در اینجا ساخته شود، مسابقه خواهد داشت و استدلال کرد که اولین اولویت شروع تولید سیستم موشک چندگانه پرتاب هدایت شونده است که توسط غول دفاعی ایالات متحده لاکهید مارتین ساخته شده است.

وزیر دفاع گفت که ایالات متحده همچنین چرخش فرود کرافت های ارتش آمریکا و هواپیماهای تجسسی دریایی را از طریق استرالیا افزایش خواهد داد.

خانم وونگ گفت که دوباره پرونده آقای آسانژ را با آمریکایی‌ها مطرح کرده و تکرار کرد که این پرونده "بیش از حد طولانی شده است"

آقای بلینکن گفت: آقای آسانژ به رفتار جنایی بسیار جدی در ایالات متحده در ارتباط با نقش ادعایی‌اش در یکی از بزرگ‌ترین به خطر انداختن اطلاعات طبقه‌بندی شده در تاریخ کشورمان متهم شد. اقداماتی که ادعا می‌شود او مرتکب شده است، آسیب بسیار جدی به امنیت ملی ما و به نفع دشمنان ما وارد می‌کند و منابع انسانی نام‌برده را در معرض خطر جدی آسیب فیزیکی و خطر جدی بازداشت قرار می‌دهد.

این گفتگوها در حالی برگزار شد که جستجو برای یافتن چهار پرسنل ناپدید شده نیروی دفاعی استرالیا در کوئینزلند شمالی ادامه داشت که بیم آن می رفت پس از سقوط هلیکوپتر تایپان آنها در آبهای جزیره همیلتون در جمعه شب جان خود را از دست داده باشند.

آقای آستین گفت: ایالات متحده در تلاش های جستجو و نجات کمک می کند و ما به هر طریقی که بتوانیم به کمک خود ادامه خواهیم داد.

 

منبع:

Abc

7/31 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading