Wednesday 24 April 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

میشل بولاک به عنوان نهمین رئیس بانک مرکزی استرالیا با خروج فیلیپ لو منصوب شد.

میشل بولاک به عنوان نهمین رئیس بانک مرکزی استرالیا با خروج فیلیپ لو منصوب شد.

میشل بولاک جایگزین فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) پس از پایان دوره دو ماهه وی خواهد شد. بولاک اولین فرماندار زن از زمان تأسیس RBA در سال 1959 خواهد بود. تنها امروز صبح علنی شد که دوره هفت ساله لو به عنوان فرماندار پس از پایان آن در 17 سپتامبر تمدید نخواهد شد.

نخست وزیر آنتونی آلبانیز گفت بولاک "بسیار واجد شرایط" است.خانم بولاک یک اقتصاددان ماهر با تجربه گسترده در RBA، از جمله معاون فرماندار و معاون هیئت سیستم های پرداخت است.

هم چالمرز و هم آلبانیز از لو برای کارش تشکر کردند چالمرز گفت: ما از فیل لو برای بیش از چهار دهه فداکاری، تعهد و خدمت، نه فقط به بانک مرکزی و نه فقط به اقتصاد، بلکه به کشور ما نیز تشکر می کنیم. فیل لو با احترام ما همراهی می کند. او با قدردانی ما همراهی می کند و با عزت می رود. من می خواهم این را روشن کنم.

چالمرز گفت که مخالفان از اعلام فرماندار جدید حمایت خواهند کرد. با توجه به معیارهایی که پیتر داتون در طول هفته مطرح کرد، من انتظار حمایت کامل آنها از این انتصاب را دارم.

پیتر داتون، رهبر لیبرال ها هفته گذشته گفت که این نقش باید توسط فردی بدون هیچ گونه پیوند سیاسی ایفا شود.

بولاک این نقش را از 18 سپتامبر آغاز می کند و دوره فرمانداری لو در 17 سپتامبر به پایان می رسد.

لو در پاسخ به سوالی درباره پایان بالقوه حضورش در بانک مرکزی در روز چهارشنبه، گفت که از هر کسی که دولت انتخاب کند حمایت خواهد کرد.

لو همچنان قرار است روز دوشنبه با چالمرز برای نشست گروه 20 به هند برود. درخواست ها برای استعفای لو در ماه های اخیر تشدید شده است زیرا وام گیرندگان استرالیایی با 12 افزایش نرخ بهره در 15 ماه دست و پنجه نرم می کنند.

انتقادها به ویژه پس از آن شدت گرفت که لو پیشنهاد کرد که مستاجرانی که در حال مبارزه هستند باید به سادگی نقل مکان کنند یا هم خانه‌های خود را برای مبارزه با افزایش سرسام‌آور اجاره‌بها در نظر بگیرند، با این بیانیه که این بیانیه با عنوان «ناشنوایی» نامیده شد.

 

منبع:

9News

 

 

7/15 /2023

نام
ایمیل
نظر
Loading