Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

مدیرعامل بانک ملی استرالیا (NAB) از صدور کارت واکسن حمایت می‌کند

مدیرعامل بانک ملی استرالیا (NAB) از صدور کارت واکسن حمایت می‌کند

از آن جایی که کشور استرالیا آماده بازگشایی می‌شود، بانک ملی استرالیا از لزوم ایجاد کارت واکسن حمایت کرد.

مدیرعامل بانک ملی استرالیا هشدار داده است که وضعیت فعلی قرنطینه ناپایدار است و این بانک از کارت واکسن به عنوان بلیت خروج از قرنطینه حمایت می‌کند.

راس مک ایوان، رئیس بانک ملی استرالیا، در گفتگو با کمیته اقتصاد مجلس نمایندگان گفت استرالیا باید برای زمانی که کشور به هدف واکسیناسیون 80 درصدی مردم رسید، برنامه‌ای داشته باشد.

او اعتقاد دارد که این حق مردم استرالیا است که از محدودیت‌هایی که پس از رسیدن به این هدف دشوار در اواسط تا اواخر نوامبر (آبان) برداشته می‌شود، اطلاعات بیشتری داشته باشند.

آقای مک ایوان بیان کرد:« کشورهای اروپایی این امر را با ارائه کارت واکسن اجرا کردند. این کارت علاوه بر اجازه سفرهای داخلی، به آن‌ها اجازه حضور در رستوران‌ها، رویدادهای ورزشی و کنسرت‌های مهم را نیز می‌دهد.»

وی افزود:« استرالیا هم به کارت واکسن مخصوص خود نیاز دارد تا زمانی که کشور به حد نصاب 80 درصدی رسید به اجرا در آید و آزادی مشابهی را ارائه دهد.»

او ادامه داد:« این طرح نیز باید در کنار برنامه‌های موجود برای تهیه پاسپورت بین‌المللی واکسن‌ برای مردم استرالیا توسعه پیدا کند. با استفاده از طرح پاسپورت واکسن از ایمنی مسافران استرالیایی هنگام خروج و بازگشت آن‌ها به کشور اطمینان حاصل می‌شود.»

آقای مک ایوان پس از تاکید آقای اسکات موریسون بر احتمال وجود سیستم کارت واکسن برای عادی‌سازی زندگی در شرایط کرونایی، این نظرات را بیان کرد.

نخست وزیر اسکات موریسون به Sky News گفت:« هر سالن، میخانه، کافه، رستوران یا مغازه‌‌ای که در استرالیا قرار دارد، حق قانونی دارد تا از ورود افراد واکسینه نشده جلوگیری کند.»

قوانین مشابهی که به افراد واکسینه نشده اجازه ورود نمی‌دهد، به طور گسترده در کشورهایی از جمله: فرانسه، اتریش، ایتالیا، سوئیس، آلمان و دانمارک استفاده می‌شود.

مدیرعامل بانک ملی استرالیا گفت وضعیت کنونی استرالیا غیرقابل توجیه است.

او گفت:« وقتی بتوانیم با خیال راحت محدودیت‌ها را به پایان رسانده و به آزادی برسیم، کاملاً مطمئن می‌شوم که اقتصاد استرالیا به سرعت بهبود خواهد یافت.»

او ادامه داد:« بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و منتظرند تا با رفع محدودیت‌ها، کار خود را از سر بگیرند. برای دیگران، به ویژه مشتریان مشاغل کوچک در مناطق تجاری سیدنی و ملبورن، وضعیت شکننده‌تر است.»

وی افزود:« از زمان شیوع کرونای دلتا شمار مشتریانی که در تنگنای مالی قرار دارند رو به افزایش بوده است، با این حال بیشتر آن‌ها توانسته‌اند با نوعی حقوق به زندگی خود ادامه دهند.»

آقای مک ایوان ادامه داد:« همه ما می‌دانیم که این وضعیت ناپایدار است. مشاغل گردشگری با کمتر از ظرفیت خود کار می‌کنند. با تولیدکنندگانی صحبت‌کرده‌ام که کسی مایل به کار کردن برای آن‌ها نیست. و کشاورزان که نمی‌توانند برای برداشت محصولات خود کارگر پیدا کنند.»

منبع: https://www.news.com.au

تاریخ: September 2021

9/10 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading