Thursday 30 June 2022
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

نتایج بررسی جدید نشان می‌دهد در حال حاضر 17 درصد مردم استرالیا صاحب رمزارز هستند و مجموع این دارایی به 8 میلیارد دلار می‌رسد

نتایج بررسی جدید نشان می‌دهد در حال حاضر 17 درصد مردم استرالیا صاحب رمزارز هستند و مجموع این دارایی به 8 میلیارد دلار می‌رسد

بیت‌کوبن همچنان محبوب‌ترین رمزارز در استرالیا محسوب می‌شود و 9 درصد مردم استرالیا روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

براساس نظرسنجی جدید، از هر 6 استرالیایی یک نفر صاحب رمزارز است و ارزش کل دارایی رمزارز آن‌ها به بیش از 8 میلیارد دلار می‌رسد.

گزارش کامل Finder Consumer Sentiment Tracker در تاریخ 2 سپتامبر (11 شهریور) به صورت آنلاین منتشر شد. در این بررسی که توسط Qualtrics انجام می‌شود، به صورت ماهانه از 1000 نفر به عنوان نماینده مردم استرالیا نظرسنجی می‌شود.

براساس این نظرسنجی، بیت‌کوین با سرمایه‌گذاری 9 درصد مردم استرالیا، همچنان محبوب‌ترین رمزارز کشور است و حدود 8 درصد مردم صاحب اتریوم، 5 درصد صاحب دوج‌کوین و 4 درصد مردم نیز صاحب Bitcoin Cash هستند.

محققان از این که 35 درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند درنهایت برای انجام معاملات، بیت‌کوین بیشتر از ارز سنتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تعجب کردند. این بدان معنا است یک نفر از هر سه نفر استرالیایی معتقد است که تا سال 2050 بیت‌کوین بر ارز فیات غلبه خواهد کرد.

نسبت جوانان نسل Z ( 10 تا 25 سال) که واقعاً به بیت‌کوین باور دارند به 52 درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، 50 درصد از کل پاسخ‌دهندگان بر این باورند که بیت‌کوین نوعی سرمایه‌گذاری قانونی است.

نسبت مردان صاحب رمزارز، دوبرابر زنان است (23 درصد مردان دربرابر 11 درصد زنان). با این حال، این روند به نفع زنان بوده است، چرا که نسبت زنان صاحب رمزارز از 7 درصد در ماه ژانویه (دی) به 11 درصد رسیده است، اما نسبت مردان در همین بازه زمانی از 29 درصد به 23 درصد کاهش پیدا کرده است.

از بین کسانی‌ که صاحب رمزارز بوده‌اند، 30 درصد برای تنوع بخشیدن به سبد سهام خود وارد این بازار شده‌اند. 24 درصد نیز تنها به خاطر سود و احتمال بالا رفتن قیمت روی رمزارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این رقم در ماه ژانویه 45 درصد بوده است.

حدود 49 درصد از پاسخ‌دهندگان اصلاً علاقه‌ای به رمزارز ندارند و اذعان کردند:« هیچ چیز نمی‌تواند من را وادار به سرمایه‌گذاری بر روی رمزارزها کند،» با این حال 32 درصد از کسانی که از سرمایه‌گذاری روی رمزارزها خودداری می‌کنند، اظهار داشتند که ترجیح می‌دهند سهام بخرند و یا پول خود را پس‌انداز کنند.

به طور کلی، بزرگترین عامل بازدارنده برای خرید رمزارز، نوسانات و ریسک احتمالی آن است. در کمال تعجب، بر اساس این نظرسنجی تعداد مردانی که به دلایل ذکر شده تمایلی به خرید رمزارز ندارند، بیشتر از زنان است. (50 درصد مردان در برابر 37 درصد زنان)

یکی از موانع مهم دیگر برای ورود مردم استرالیا به بخش رمزارز، سختی درک نحوه کار رمزارزها است. 28 درصد پاسخ‌دهندگان ابراز کردند که اگر نحوه کار رمزارزها را می‌دانستند، در آن سرمایه‌گذاری می‌کردند و 18 درصد نیز پاسخ دادند که اگر نحوه سرمایه‌گذاری در رمزارزها را می‌دانستند، سرمایه‌گذاری می‌کردند.

پژوهش Finder در اوایل سال، با گزارش اینکه 56 درصد مردم استرالیا معتقدند مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، بنیانگذار بیت‌کوین است، مورد توجه قرار گرفت.

این گزارش تاثیر اینفلوئنسرهای شبکه‌های اجتماعی بر تمایلات مربوط به رمزارزها را نیز نشان می‌دهد. بیش از نیمی از مردم استرالیا (52 درصد) تمایل دارند اخبار را از رسانه‌های اجتماعی همچون توییتر که اینفلوئنسرهای بازار رمزارز در آن فعالیت دارند، دریافت کنند.

منبع: https://cointelegraph.com
تاریخ:September

9/3 /2021

نام
ایمیل
نظر