Sunday 16 June 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

داده‌های جدید اداره آمار استرالیا نشان می‌دهد که فاصله بین کسانی که طی همه‌گیری کرونا رشد کردند و کسانی که از آن آسیب دیده‌اند، درحال بیشتر شدن است.

داده‌های جدید اداره آمار استرالیا نشان می‌دهد که فاصله بین کسانی که طی همه‌گیری کرونا رشد کردند و کسانی که از آن آسیب دیده‌اند، درحال بیشتر شدن است.

براساس تحلیل تازه منتشر شده، با هر دوره تعطیلی کرونایی در استرالیا، فاصله بین کسانی که ثروت‌اندوزی می‌کنند و کسانی که سعی می‌کنند با درآمد خود زندگی‌شان را سر کنند، بیشتر می‌شود.

آمار جدید اداره آمار استرالیا (ABS)، که از بررسی انتظارات مردم در رابطه با هزینه‌ها، پس‌انداز و درآمد به دست آمده، نشان می‌دهد کسانی که درآمدی بالاتر از متوسط درآمد کشور دارند و از امنیت اقتصادی بالایی برخوردار هستند، افزایش درآمد خواهند داشت، اما برای کسانی که درآمد پایینی دارند، این‌طور نخواهد بود.

این بررسی نشان داد که در ماه ژوئن (خرداد)، 26 درصد مردم استرالیا امیدوار بودند که درآمد خانواده‌شان در 12 ماه آینده افزایش پیدا کند، درحالی که 11 درصد انتظار داشتند طی سال آینده درآمد کمتری داشته باشند.

با این حال، نکته مهم‌تر این است که کسانی که درآمد سالانه بیش از 150000 دلار دارند، دو برابر بیشتر از دیگران، احتمال می‌دهند که تا پایان سال 2021 درآمدشان افزایش پیدا کند.

تقریباً یک نفر از هر سه استرالیایی، که درآمد هفتگی بیش از 3000 دلار دارند، امیدوارند درآمدشان افزایش پیدا کند.

در عوض، تنها 16 درصد از کسانی که درآمد هفتگی بین 400 تا 649 دلار دارند، انتظار افزایش درآمد دارند.

این داده‌ها همچنین نشان داد که 63 درصد از مردم پیش‌بینی می‌کنند درآمدشان ثابت بماند. این رقم مشابه بررسی‌هایی است که در آوریل (فروردین) 2021 صورت گرفت.

اداره آمار استرالیا همچنین گزارش داد که مردم چه برنامه‌ای برای پس انداز خود دارند، که طبق این گزارش، مسافرت با 32 درصد، بازسازی خانه با 16 درصد و بازپرداخت وام‌ها با 15 درصد، در صدر لیست برنامه‌های مردم قرار دارند.

وقتی داده‌ها را براساس منبع درآمد تقسیم‌بندی کنیم، تفاوت قابل‌توجهی در مورد انتظارات خانواده‌ها نشان داده می‌شود. حدود یک سوم یا 30 درصد خانواده‌هایی که درآمدشان را از طریق حقوق ماهیانه به دست می‌آورند، امیدوارند درآمدشان در 12 ماه آینده افزایش پیدا کند.

تنها یک نفر از هر 6 نفر یا 18 درصد از کسانی که منبع اصلی درآمدشان مستمری یا کمک‌هزینه‌های دولتی است، انتظار افزایش درآمد دارند.

داده‌های جدید اداره آمار استرالیا نشان می‌دهد که فاصله بین کسانی که طی همه‌گیری کرونا رشد کردند و کسانی که از آن آسیب دیده‌اند، درحال بیشتر شدن است.

از زمان اولین تعطیلی در مارس (اسفند) 2021، تعطیلی‌های ناگهانی در استرالیا ادامه داشته و با وجود حمایت‌های دولت از طریق طرح JobKeeper و دیگر یارانه‌های درآمدی، مشاغل زیادی از دست رفته است. بررسی وبسایت Finder نشان می‌دهد که 31 درصد مردم استرالیا، پس‌انداز کافی ندارند تا بتوانند هزینه‌ی یک ماه‌ خودشان را پوشش دهند.

کسندرا گولدی، مدیرعامل شورای خدمات اجتماعی استرالیا گفت که نتیجه اقتصادی منفی همه‌گیری، داستان داشتن و نداشتن است.

گولدی ادامه داد:« حقیقت این است که بهبودی اقتصادی کرونا، با دو سرعت متفاوت درحال پیشرفت است.»

در ماه دسامبر (آذر) 2020، ثروت سرانه در استرالیا به رکوردی تازه دست یافت و در سه ماهه منتهی به مارس (اسفند) نیز با رشد 19494 دلاری، ثروت سرانه در استرالیا به 492055 دلار رسید که رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

با این حال، بیشتر این ثروت از دارایی‌های موجود بوده، و قیمت مسکن و حقوق بازنشستگی بیشترین سهم را در افزایش ثروت مردم داشته‌اند.

با وجود فاصله میان انتظارات مردم، آمار اداره آمار استرالیا که در روز پنج‌شنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در ماه ژوئن به 4.9 درصد کاهش پیداکرده است که پایین‌ترین میزان از دسامبر 2010 است.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که در ماه گذشته، 29000 شغل به اقتصاد کشور استرالیا افزوده شده است.

منبع: https://www.businessinsider.com.au

تاریخ: July 2021

7/15 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading