Sunday 16 June 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

با شیوع موج جدید ویروس کرونا، دولت فدرال استرالیا در نظر دارد برای ایالت‌ها و سرزمین‌ها کمک‌های مالی ارائه دهد

با شیوع موج جدید ویروس کرونا، دولت فدرال استرالیا در نظر دارد برای ایالت‌ها و سرزمین‌ها کمک‌های مالی ارائه دهد

دولت موریسون تحت فشار است تا طی تعطیلی یک ماهه سیدنی، حمایت مالی بیشتری فراهم آورد.

در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در ایالت نیو ساوت ولز، دولت فدرال درحال گسترش اقدامات حمایتی خود است تا برای مقابله با کرونا به ایالت‌ها کمک کند.

خزانه‌داری برنامه‌هایی را به دولت اسکات موریسون پیشنهاد داده است که اکنون درحال بررسی هستند. در حال حاضر برای مشاغل و افرادی که قادر نیستند در این تعطیلات طولانی کار کنند، کمک مالی در نظر گرفته شده است، اما در صورت لزوم، تمهیداتی برای کمک به سلامت روانی آن‌ها نیز انجام خواهد شد.

گلادیس برجیکلیان، نخست وزیر ایالت نیو ساوت ولز، اعلام کرد که تعطیلی سیدنی همین حالا هم یک هفته افزون بر برنامه اولیه، تمدید شده است و با پیش‌بینی این که در روزهای آتی، تعداد مبتلایان به بیش از 100 نفر برسد، انتظار می‌رود که تعطیلات نیز به مدت بیشتری تمدید شود.

در حالی که ملبورن در ماه می (اردیبهشت) وارد چهامین دوره تعطیلی کرونایی شده بود، اما تعطیلی نیو ساوت ولز باعث شد که برنامه پرداخت اضظراری به اجرا در آید. در برنامه پرداخت اضطراری، کمک هزینه 325 تا 500 دلاری به کارمندانی پرداخت می‌شود که قادر نیستند به کار خود رسیدگی کنند. هزینه‌ها هنگامی پرداخت می‌شوند که منطقه مورد نظر بیش از یک هفته تعطیل شده باشد.

براساس توافقی که در کابینه ملی با رهبران ایالت‌ها و سرزمین‌ها منعقد شد، دولت‌های ایالتی، مسئول حمایت از مشاغل هستند و حمایت درآمدی بر عهده دولت فدرال است. اما سیدنی حداقل یک ماه است که با تعطیلی روبرو شده است، که این امر دولت موریسون را برای تامین حمایت مالی بیشتر، تحت فشار قرار می‌دهد.

هفته گذشته، دومینیک پروتت، خزانه‌دار نیو ساوت ولز،  به جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار دولت فدرال، نامه نوشت و خواستار اجرای مجدد طرح JobKeeper شد. این درخواست بلافاصله توسط فرایدنبرگ رد شد. فرایدنبرگ بیان کرد که طرح JobKeeper باز نخواهد گشت. اما خاطرنشان کرد که طرح کمک اضطراری 500 دلاری نیز در همان سطحی است که طرح JobKeeper پیش از به پایان رسیدن، بود.

در روز یکشنبه، پروتت اعلام کرد که دولت نیو ساوت ولز، طی مدت تعطیلی، 1.4 میلیارد دلار برای حمایت مشاغل هزینه کرده است و دومین بسته حمایتی را نیز اواخر هفته اعلام خواهد کرد.

پروتت در گفتگو با Sky News گفت:« سال گذشته امیدی وجود نداشت، اما حالا که برنامه واکسیناسیون در سراسر ایالت در حال اجرا است، این امید وجود دارد که این آخرین باری باشد که دولت مجبور است این شرایط را پشت سر بگذارد.»

او ادامه داد:« واقعیت این است که ما مجبور هستیم اقدامات بیشتری انجام دهیم.»

براساس گزارشات، دولت موریسون درحال همکاری با دولت نیو ساوت ولز است تا بسته‌های حمایتی را گسترش دهند. طی این همکاری، دولت فدرال و ایالتی در نظر دارند، حمایت‌ گسترده‌تری برای افراد و خانوارها ارائه کنند.»

مانند همه حمایت‌های طی همه‌گیری، هرگونه تغییر در بسته‌های حمایتی، برای تمام مناطقی که درگیر مشکل هستند، اعمال خواهد شد.

در روز جمعه، دولت نیو ساوت ولز در پاسخ به افزایش تعداد مبتلایان، محدودیت‌های خود را تشدید کرد. اما "مشاغل ضروری" را مشخص نکرد، این امر به مشاغل اجازه می‌دهد که خودشان تصمیم بگیرند که آیا در این شرایط به تجارت خود ادامه دهند یا نه.

براساس گزارشات، پروتت یکی از اعضای کابینه برجیکلیان بوده که به دلیل تاثیر تعطیلات بر مشاغل، مخالف تمدید تعطیلات دو هفته‌ای بوده است. اما او در روز یکشنبه اذعان کرد که دولت نمی‌تواند اجازه دهد تا ویروس در جامعه گسترش پیدا کند.

برجیکلیان بارها گفته است که تعداد افراد واکسینه شده در ایالت نیو ساوت ولز باید بسیار بیشتر شود تا جامعه بتواند با آسودگی نسبی در کنار ویروس زندگی کند. پروتت نیز منتظر بازگشایی مرزهای استرالیا است.

پروتت بیان کرد:« ما بالاخره در برهه‌ای از زمان، مرزهای بین‌المللی را باز خواهیم کرد، ما نمی‌توانیم تا ابد به عنوان منطقه‌ای دور افتاده در آن سمت دنیا زندگی کنیم.»

منبع: https://www.theguardian.com/business/2021/jul/11/federal-government-considers-further-assistance-for-states-and-territories-during-covid-outbreaks

تاریخ: July 2021

7/11 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading