Thursday 21 October 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

وزیر دارایی مکزیک تایید کرد که استفاده از رمزارزها در سیستم مالی این کشور ممنوع است

وزیر دارایی مکزیک تایید کرد که استفاده از رمزارزها در سیستم مالی این کشور ممنوع است

مقام عالی مکزیکی روز دوشنبه تصریح کرد که استفاده از رمزارزها در سیستم مالی این کشور ممنوع است.

آرتورو هررا، وزیر دارایی مکزیک گفت که رمزارزها دارایی قانونی به حساب نمی‌آیند و در چارچوب نظارتی فعلی کشور، به عنوان ارز در نظر گرفته نمی‌شوند.

هررا در هنگام سخنرانی برای کارگروه اقدامات مالی، که یک گروه ضد پولشویی جهانی است، اعلام کرد که انتظار نمی‌رود این ممنوعیت‌ها در کوتاه مدت رفع شود.

این خبر پس از اظهارات روز یکشنبه میلیاردر، ریکاردو سالیناس پلیگو، که سرمایه‌گذار بازار رمزارز است، منتشر شد. او اعلام کرده بود که در تلاش است Banco Azteca را تبدیل به اولین بانکی کند که در مکزیک رمزارزها را به رسمیت می‌شناسد. سالیناس رئیس Grupo Salinas است که شرکت مادر این بانک محسوب می‌شود.

نظرات هررا به طور خاص در جواب اظهارات سالیناس نبود، اما چند ساعت پس ازآن بیانیه این تاجر منتشر شد.

هررا گفت که دبیرخانه وی اطلاعیه‌ای چهار صفحه‌ای را با جزئیات در رابطه با موضع دولت منتشر خواهد کرد.

بانک مرکزی مکزیک، وزیر دارایی و کمیسیون ملی بانکداری و اوراق بهادار، در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در چارچوب قانون فعلی، رمزارزها نه دارایی قانونی هستند و نه ارز قانونی. علاوه بر این، آن‌ها در مورد خطرات استفاده از رمزارزها نیز هشدار دادند.

هررا سند چهار صفحه‌ای را این گونه توصیف کرد:« فوق‌العاده جامع.»

این سه نهاد هشدارهایی را که در سال های 2014، 2017 و 2019 درباره خطرات استفاده از رمزارزها برای مبادله یا سرمایه گذاری اعلام کرده بودند را تکرار کردند.

علاوه بر این، در این سند گفته شده است که در جهت حفظ فاصله  بین رمزارزها و سیستم مالی کشور، موسسات مالی مکزیک مجاز به معامله با دارایی‌های مجازی مثل بیت‌کوین، اتر و XRP نیستند.

در این گزارش همچنین بیان شده است که موسسات مالی که بدون مجوز فعالیت‌هایی را با دارایی‌های مجازی ارائه می‌کنند، بر خلاف قوانین عمل کرده و مشمول مجازات‌ می‌باشند.

مرکز Bitso، بزرگترین صرافی رمزارز در آمریکای لاتین، در مکزیک قرار دارد. این شرکت در دور بودجه سری C در ماه می (اردیبهشت)، 250 میلیون دلار بودجه جمع‌آوری کرد و به ارزش 2.2 میلیارد دلار رسید.

طبق بیانیه روز دوشنبه، دولت اجازه نمی‌دهد تا سپرده‌‌های مردم از طریق فناوری‌هایی مثل بلاکچین یا فهرست‌های توزیع ( که به عنوان استیبل‌کوین نیز شناخته میشوند) جمع‌آوری شود.

در ماه می، مدیرعامل Bitso، سرجیو وگل، در برنامه First Mover از شبکه CoinDesk TV گفت:« این صرافی که 2 میلیون کاربر دارد، شاهد افزایش چشمگیر تقاضا برای استیبل‌کوین‌های مرتبط با دلار بوده است.»

Bitso به درخواست نظر از سمت CoinDesk جواب فوری نداده است.

منبع:Mexico’s Finance Minister Confirms Cryptos Are Banned From Financial System (yahoo.com)

تاریخ:June 2021

6/30 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN