Tuesday 28 May 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

شهردار ملبورن درخواست حمایت ایالتی و فدرال دارد زیرا تعطیلی 7 روزه تنها به بخش خرده‌فروشی، 1 میلیارد دلار ضرر می‌رساند.

شهردار ملبورن درخواست حمایت ایالتی و فدرال دارد زیرا تعطیلی 7 روزه تنها به بخش خرده‌فروشی، 1 میلیارد دلار ضرر می‌رساند.

شهردار ملبورن، سالی کپ، از دولت‌های فدرال و ایالت ویکتوریا درخواست کرده تا صاحبان مشاغل و کارگران متضرر از تعطیلی 7 روزه را حمایت کنند، زیرا تعطیلی ناگهانی صنایع ضعیف و ناپایدار را نابود می‌کند.

ملبورن از نیمه شب وارد تعطیلی یک هفته‌ای شد چرا که مقامات بهداشت ایالت سعی دارند سرعت شیوع موج جدید کرونا در جامعه را کاهش دهند.

مردم ایالت ویکتوریا تا ساعت 23:59 روز پنج‌شنبه، 3 ژوئن ( 13 خرداد) تنها برای خریدهای ضروری، مراقبت و پرستاری، ورزش، انجام کارها و امور تحصیلی مورد تایید و یا واکسیناسیون، مجاز به ترک خانه هستند.

مشاغل غیرضروری تعطیل خواهند شد، رستوران‌ها و کافه‌ها تنها مجاز به ارائه‌ی غذاهای آماده و بیرون‌بر هستند و خرده‌فروشی‌ها تنها اجازه‌ی ارائه‌ی خدمات آنلاین را دارند.

با این حال، این مشاغل چندین انتخاب دارند اما بخش‌های سرگرمی و تفریحی، هنری و دورهمی‌های شبانه با تعطیلی کامل روبرو هستند و درآمد یک هفته‌شان را از دست می‌دهند.

پل زهرا، مدیرعامل انجمن خرده‌فروشان استرالیا گفت:« انتظار می‌رود که این تعطیلی، 1 میلیارد دلار به مبادلات خرده‌فروشی در ایالت ضرر برساند.»

به دلیل نبود طرح حمایتی JobKeeper، که در ماه مارس پایان یافت، مشکلات اقتصادی حاصل از تعطیلی بیشتر شده است.

کپ، صبح جمعه در برنامه‌ی News Breakfast از شبکه‌ی ABC گفت:« دولت فدرال و ایالتی باید به ما اطمینان بدهند که به کسانی که نیاز به حمایت دارند، کمک می‌کنند. صاحبان مشاغلی که توانسته‌اند طی این مدت طولانی مقاومت کنند و همچنین مشاغلی که ممکن است به خاطر این تعطیلی در ویکتوریا به کلی تعطیل شوند، به حمایت مالی دولت نیاز دارند.»

درحالیکه مردم ایالت اولین روز تعطیلی را پشت سر می‌گذارند (این چهارمین دوره‌ی تعطیلی از ابتدای همه‌گیری است.) کپ ابراز امیدواری کرد که دولت اقدامات حمایتی جدیدی را ارائه ‌کند.

وی ادامه داد:« فکر می‌کنم حالا که تمهیدات مربوط به تعطیلی اعلام شده، دولت تمام تلاشش را می‌کند تا روی حمایت مالی متمرکز شود.»

جانشین نخست وزیر، جیمز مرلینو، پس از اعلام تعطیلی در روز پنج‌شنبه، بیان کرد که دولت اقدامات حمایتی جدیدی را در نظر می‌گیرد  اما هنوز مشخص نیست که چه اقداماتی را ممکن است در نظر بگیرند.

او ادامه داد:« ما روی این برنامه کار می‌کنیم و در روزهای آینده چیزهای بیشتری برای گفتن خواهم داشت.»

ABC گزارش کرده است که دولت ویکتوریا، بسته‌ی حمایتی 200 میلیون دلاری را برای مشاغل کوچک در نظر گرفته است، اما چنین اقدامی هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

درحالیکه مردم ایالت در انتظار کمک مالی دیگری هستند، اما رهبران مشاغل ناامیدی و درماندگی خود را نسبت به این تعطیلی ابراز کرده‌اند، این بار اقدامات حمایتی که طی تعطیلی گسترده‌ی صنایع در سال 2020 ارائه شد هم وجود ندارند.

زهرا گفت:« مردم ایالت ویکتوریا سال سخت و پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌اند و درست زمانی که فکر می‌کردیم سختی‌های کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم، دوباره در اواسط سال به مشکل جدیدی برخوردیم.»

او ادامه داد:« طرح پرداخت حمایتی مشاغل، JobKeeper، دیگر در دسترس نیست و مشاغل ایالت ویکتوریا به خصوص مشاغل کوچک، تحت فشار بسیاری هستند. این مسئله به اعتماد آن‌ها ضربه‌ی بزرگی خواهد زد.»

فلیشیا ماریانی، مدیرعامل شورای گردشگری ایالت ویکتوریا، بیان کرد:« صنعت گردشگری ویکتوریا از مشکلات بسیاری رنج می‌برد.»

او درحالی که خواستار جایگزینی برای سیستم هتل قرنطینه در استرالیا (که تصور می‌شود عامل اصلی شیوع موج اخیر است.) بود، گفت:« اگر در رابطه با تاثیرات مالی و احساسی این مشکلات رو به رشد بر این صنعت بگوییم ناامید شده‌ایم، حق مطلب را ادا نکرده‌ایم.»

وی افزود:« حرف آخر اینکه، سیستم فعلی ما از عهده‌ی مشکلات بر نمی‌آید و ما به راه حلی نیاز داریم که در سطح ملی و بین دولت تمام ایالت‌ها پذیرفته شده باشد، از جوامع ما محافظت کند و امید و ثبات کسب و کارها را فراهم کند.»

شورای اتحادیه‌های بازرگانی استرالیا (ACTU) موضع خود را اظهار کرد که تا زمانی که برنامه‌ی واکسیناسیون با تاخیر اجرا می‌شود و تمام ایالت‌ها در معرض اخلال هستند، نیاز است تا طرح JobKeeper دوباره به کار گرفته شود.

رئیس شورای اتحادیه‌های بازرگانی استرالیا، میشل اونیل، در بیانیه‌ای اعلام کرد:« دولت موریسون باید طرح JobKeeper را در بخش‌هایی که هنوز به آن نیاز است، دوباره به کار بگیرد.»

او ادامه داد:« تا زمانی که توزیع واکسن برنامه‌ی درستی نداشته باشد، هزاران شغل و میلیون‌ها کارمند و کارگر همچنان به کمک نیاز خواهند داشت.»

منبع: https://www.businessinsider.com.au

تاریخ : May 2021

5/28 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading