Thursday 02 December 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

ایلان ماسک بیان کرد که او رمزارزها را در نبرد با پول‌های بدون پشتوانه مثل اسکناس‌ها یا سکه‌های دولتی، حمایت می‌کند.

ایلان ماسک بیان کرد که او رمزارزها را در نبرد با پول‌های بدون پشتوانه مثل اسکناس‌ها یا سکه‌های دولتی، حمایت می‌کند.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در توییتی حمایتش را از رمزارزها در مقابل پول‌های بدون پشتوانه (فیات)، اعلام کرد، و به خاطر این امر، قیمت بیت‌کوین افزایش یافت.

ایلان ماسک در پاسخ به کاربر توییتری که از او پرسیده بود در مورد مردمی که به خاطر رمزارزها از او عصبانی هستند، چه نظری دارد، جواب داد:« نبرد واقعی بین پول‌های بدون پشتوانه و رمزارزها است. به طور کلی، من مورد دوم را حمایت می‌کنم.»

ایلان ماسک بیان کرد که او رمزارزها را در نبرد با پول‌های بدون پشتوانه مثل اسکناس‌ها یا سکه‌های دولتی، حمایت می‌کند.

 

پول بدون پشتوانه نوعی ارز است که در بیشتر اقتصادهای مدرن از آن استفاده می‌شود و توسط کالاهای فیزیکی مثل طلا پشتیبانی نمی‌شود. در عوض این ارزها (مثل اسکناس یا سکه) توسط دولت صادرکننده پشتیبانی می‌شود. دلار، یورو و ین نوعی ارز بدون پشتوانه هستند.

اندکی پس از توییت ماسک،  قیمت بیت‌کوین به 38370 افزایش پیدا کرد. پس از آنکه ماسک اعلام کرد که شرکت تسلا به دلیل مسائل زیست محیطی دیگر بیت‌کوین را به عنوان هزینه نمی‌پذیرد و چین درخواست خود مبنی بر سرکوب استخراج و تجارت بیت‌کوبن را دوباره تکرار کرد، رمزارزها شاهد نوسانات قیمتی بوده‌اند.

کاربران توییتری که با عادت‌های توییتری ایلان ماسک آشنایی دارند، احتمالاً می‌توانند سابقه‌ی توییت‌های او در مورد ارتباط رمزارزها و پول‌های بدون پشتوانه را به یاد بیاورند. در دسامبر 2020 (آذر 1399) ماسک در توییتر نوشت:« بیت‌کوین تقریباً اندازه‌ی پول بدون پشتوانه مزخرف است.» اما در ماه فوریه (بهمن) نظرش را تصریح کرد:« وقتی ارزهای بدون پشتوانه ارزش حقیقی منفی داشته باشند، فقط یک انسان نادان تنها روی آن تمرکز می‌کند و به بقیه‌ی بخش‌ها توجه نمی‌کند. اگر بیت‌کوین تقریباً مانند پول بدون پشتوانه مزخرف باشد ولی در اینجا کلمه‌ی "تقریباً" اهمیت دارد.»

اعتقاد ماسک به رمزارزها حتی حضور او در برنامه‌ی SNL در تاریخ 8 مه ( 18 اردیبهشت ) را تحت الشعاع خود قرار داد. در این برنامه او بیان کرد:« دوج‌کوین آینده‌ی ارزهاست و همچنین اتومبیل مالی غیرقابل توقفی است که کل جهان را در برخواهد گرفت.»

ماسک در 20 مه ( 10 اردیبهشت ) در توییتر نوشت:« من هیچ دوج‌کوینی نفروخته‌ام و در آینده هم نخواهم فروخت.» این پیام او ارزش دوج‌کوین را 15 درصد افزایش داد.»

منبع : https://www.businessinsider.com

تاریخ : May 2021

5/25 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN