Thursday 02 December 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

در این ماه، Softbank چندین اقدام در دابطه با ارزهای رمزنگاری شده انجام خواهد داد.

در این ماه، Softbank چندین اقدام در دابطه با ارزهای رمزنگاری شده انجام خواهد داد.

غول تکنولوژی ژاپنی، Softbank، تا به اینجا فعالیت زیادی در ماه مه داشته و به صورت بی سروصدا، روی چندین رمزارز، توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) و پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) سرمایه‌گذاری کرده است.

رسانه‌ی ژاپنی Coin Post، در آخرین گزارشش سرمایه‌گذاری Softbank طی هفته‌های اخیر در حوزه‌ی رمزارزها را اعلام کرد و به نظر می‌رسد که این شرکت آماده است تا به صورت گسترده‌تری در حوزه‌ی رمزارزها سرمایه‌گذاری کند.

سال گذشته رئیس شرکت، ماسایوشی سون، داستان مشکلات شخصی خودش در رابطه با سرمایه‌گذاری آزمایشی بیت‌کوین در گذشته را بیان کرد و گفت که علاقه‌ای به تکرار آن ندارد. براساس گزارش بلومبرگ، اوایل این ماه و حتی پیش از اظهار نظرهای شرکت تسلا در رابطه با بیت‌کوین، سون به سرمایه‌گذاران Softbank گفته بود که برنامه‌ای برای خرید بیت‌کوین به سبک شرکت تسلا ندارد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که این سرمایه‌گذار فناوری، سال گذشته هم گام قابل توجهی در جهت دوری از رمزارزها برداشته است. سال گذشته یاهوی ژاپن، که 48 درصد سهام آن متعلق به Softbank است، سیستم معاملاتش، TaoTao، را به گروه SBI که همیشه به رمزارزها علاقه‌مند بوده، فروخت.

اما اگر قرار باشد سرمایه‌گذاری اخیر روی NFT و DeFi را مد نظر قرار دهیم، به نظر می‌رسد که هنوز کار سون و شرکتش با رمزارزها تمام نشده است.

در حوزه‌ی DeFi، شعبه‌ی سنگاپور شرکت Softbank به صورت ناشناس روی پروتکل O3 سرمایه‌گذاری کرد. در اعلامیه‌ی توییتری O3 Labs بیان شد:« بی‌صبرانه مشتاق تقویت و توسعه‌ی مشارکت‌ها هستیم.»

در حوزه‌ی NFT هم شرکت Softbank با شرکت در دوره‌های سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های نوپا، توانست 4.1 میلیون دلار برای سیستم بازار دیجیتال Epik Prime فراهم آورد. دیگر سرمایه‌گذارانی که در این دوره‌ها شرکت کردند عبارتند از: JPMorgan، Goldman Sachs and Morgan Stanley، Warner Music Group، Sony، Universal و Tencent Game که سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای  انجام دادند.

Epik Prime این خبر را در توییتر تایید کرد و اعلام کرد که شرکایی عالی و تیمی کاملاً حرفه‌ای از متخصصان و مشاوران در کلاس جهانی به آن کمک کرده است.

Softbank در آمریکای جنوبی در شرکت مدیریت رمزارز برزیلHashdex  هم مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاری‌ها به ارزش 26 میلیون دلار آمریکا انجام داده است. این سرمایه‌گذاری کلان و پرخطر توسط Valor Capital با همراهی Coinbase Ventures و برزیلی‌های حاضر در بازار رهبری شد. بلومبرگ گزارش داد که این شرکت برزیلی که صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی ارزهای رمزنگاری شده را اداره می‌کند، قصد دارد از این بودجه برای گسترش در خارج از بازار داخلی و سه برابر کردن تعداد کارمندان خود استفاده کند.

ماه گذشته، WeWork که متعلق به Softbank است در معامله‌ای با BitPay  و Coinbase همکاری کرد تا توانایی پرداخت از طریق رمزارزها را برای مشتری‌هایش فراهم کند. در اوایل سال هم شعبه‌ی ارتباطات از راه دور شرکت، به انجمن تضمین رمزارزها در ژاپن پیوست که نشانه‌ی دیگری از تجارت گسترده‌تر در بخش رمزارزها است.

منبع : https://cryptonews.com

تاریخ :May 2021

5/22 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN