Tuesday 28 May 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

اتر 4000 دلار را رد کرد، دیگر رمزارزها ثابت ماندند.

اتر 4000 دلار را رد کرد، دیگر رمزارزها ثابت ماندند.

خبرگزاری رویترز سنگاپور، 10 می (20 اردیبهشت) : اتر با پشت سر گذاشتن 4000 دلار در روز دوشنبه، برای سومین دوره‌ی متوالی به قله‌های جدیدی دست یافت، با این افزایش، اتر می‌تواند ارزش رمزارزهای دیگر را هم بالاتر ببرد.

بیت‌کوین بالاترین قیمت سه هفته‌ی گذشته را ثبت کرد و دوج‌کوین هم که پس از اظهار نظرهای روز یکشنبه‌ی ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا، در حال سقوط بود، توانست دوباره جایگاه خود را تثبیت کند.

اتر، که به وسیله‌ی سیستم بلاکچین اتریوم معامله می‌شود، حوالی ظهر به وقت آسیا در بورس Binance، 6 درصد رشد داشته و به 4119  دلار رسیده است.بیت‌کوین به 59603 دلار افزایش یافت و دوج‌کوین در حدود 0.54 دلار ثابت شد.

در سال جاری، بیت‌کوین دوبرابر، اتر بیش از 5 برابر و دوج‌کوین بیش از صد برابر افزایش قیمت داشته‌اند، این افزایش قیمت ناشی از افزایش ارزش بیت‌کوین است که دیگر رمزارزها را هم با خود همراه کرده است.

کریس وستون، رئیس بخش تحقیقات کارگزاری Pepperstone، با اشاره به نقدینگی قابل توجه این آخر هفته بیان کرد:« من فکر می‌کنم مشارکت سازمانی بسیار بیشتر از مشارکت مردم است، دلیل مشارکت پایین مردم این است که به طور کامل به این بازار اعتماد ندارند.»

او با اشاره به نقش اتر در افزایش مبادلات غیربانکی تسهیل‌شده، افزود:« همه از اتر استفاده کرده‌اند. این رمزارز مثل دوج‌کوین یک شوخی نیست و استفاده‌ی کاربردی دارد.»

سیستم بلاکچین اتریوم اخیرا بروزرسانی شده است. معامله‌گران فکر می‌کنند این کار، آن را به بازیگر اصلی جریان سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل می‌کند. سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز باعث می‌شود سیستم‌های دیجیتال از تحت سلطه‌ی مبادلات مالی بانک‌ها خارج شوند.

براساس داده‌های CoinMarketCap، در مجموع 447 میلیارد دلار اتر، 1.1 تریلیون دلار بیت‌کوین و 69 میلیارد دلار دوج‌کوج در  بازار در گردش هستند.

رمزارزهای کوچک‌تر مثل دوج‌کوین که به عنوان آلت‌کوین شناخته می‌شوند در هفته‌های اخیر به شدت مورد تقاضا بوده‌اند که باعث شده سهم بیت‌کوین از مجموع 2.5 تریلیون دلار ارز دیجیتال بازار به کم‌ترین میزان خود در دو سال گذشته برسد.

تجارت دوج‌کوین، که به عنوان یک ارز طنز و شوخی و با یک سگ به عنوان علامت آن عرضه‌شد، تحلیلگران را نگران کرده‌است، چرا که خرج کردن آن تقریباً غیرممکن است و افزایش خرید آن از این فکر نشات گرفته که این ارز را زمانی که ارزان است بخرند و پس از آنکه گران شد بفروشند.

پس از اینکه ایلان ماسک، سرمایه‌گذار رمزارز، در یک برنامه‌ی تلویزیونی در روز یکشنبه دوج‌کوین را به عنوان نوعی فریب و کلاهبرداری توصیف کرد، ارزش آن یک سوم کاهش یافت اما پس از اینکه او توییت کرد که شرکت موشکی‌اش، SpaceX، دوج‌کوین را به عنوان هزینه قبول می‌کند، دوباره ارزش آن افزایش یافت.

دوج‌کوین که در سال 2013 کار خود را به عنوان یک شوخی در شبکه‌های اجتماعی شروع کرد، طی ماه گذشته 700 درصد افزایش قیمت داشته است.

طبق داده‌های CoinMarketCap، دوج‌کوین با ارزش 69 میلیارد دلار، اکنون رتبه‌ی چهارم بزرگترین ارزهای دیجیتال را دارد. این ارز دیجیتال در روز پنج‌شنبه به رکورد 0.73 دلار رسید.

منبع : https://finance.yahoo.com

تاریخ: May 2021

5/11 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading