Saturday 18 September 2021
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

گروه املاک کانادایی تمرکز خود را روی آپارتمان‌های اجاره‌ای گذاشته‌است.

گروه املاک کانادایی تمرکز خود را روی آپارتمان‌های اجاره‌ای گذاشته‌است.

گروه املاک آکسفورد کانادا و بنگاه املاک Investa استرالیا، به بخش رو به رونق ساخت و ساز آپارتمان‌های اجاره‌ای در شهر سیدنی وارد شد‌ه‌اند، در همین حال دولت نیو ساوت ولز، به دنبال راه‌هایی است که مردم را به بخش تجارت مرکزی برگرداند.

طبق تصویب کمیسیون مستقل برنامه‌ریزی، آکسفورد یک برج 39 طبقه با 234 واحد اجاره‌ای (BTR) را به عنوان بخشی از طرح توسعه‌ی 1 میلیارد دلاری ایستگاه متروی پیت استریت می‌سازد. آکسفورد درخواست توسعه خود برای این زمین را در ژوئن سال 2020 ثبت کرده است.

بخش خانه‌های اجاره‌ای (BTR)، که در بازارهای خارجی به عنوان بخش چند خانواده‌ای شناخته می‌شود، در استرالیا در حال رشد است چرا که راه حل مقرون به صرفه و منعطف‌تری نسبت به خرید خانه است. و از طریق ضمانت‌نامه‌ی حق تصدی، اجازه‌ استقرار بلند مدت را به ساکنان می‌دهد.

دولت ایالتی در ماه فوریه برای تقویت سرمایه‌گذاری در این بخش، اصلاحیه جدید سیاست برنامه‌ریزی زیست محیطی برای خانه‌های اجاره‌ای را با میزان مالیاتی مناسب، منتشر کرد.

در اجلاس بخش تجارت مرکزی این هفته، دولت نیو ساوت ولز به دنبال راه های برای بازگرداندن مردم به شهر است. از این رو این امر شامل ارائه فضاهای ادارات خالی به منظور مسکن‌سازی ارزان قیمت برای کارکنان بخش‌های اصلی مانند پلیسها و امدادگران می‌شود.

الک هارپر، رئیس بخش استرالیا املاک آکسفورد بیان کرد:« بازار مسکن استرالیا در سال‌های اخبر به سرعت درحال پیشرفت بوده، به خصوص در شهرهایی مثل سیدنی که در آن مسکن ارزان قیمت، مسئله‌ای همیشگی بوده‌است. بخش درحال ظهور خانه‌های اجاره‌ای، راه‌حلی مشتری محور و انعطاف‌پذیر ارائه می‌کند.»

او ادامه داد:« ما بسیار خوشحالیم که در حال توسعه‌ طرحی پیشرفته هستیم و مزایایی همچون: خدمات رفاهی با کلاس بالا، نزدیکی به مرکز تجارت و حمل و نقل عمومی و هرچیز دیگری که از این حوزه بخواهید را ارائه می‌کنیم.»

این طرح، اولین طرحی است که در برنامه‌ی گسترده‌ی خانه‌های اجاره‌ای برای استرالیا توسعه داده‌ایم که بر بازارهای اصلی سیدنی و ملبورن متمرکز است

بخش خانه‌های اجاره‌ای آکسفورد در استرالیا، پس از کسب مالکیت اولین زمین ساخت و ساز خودرا در ملیورن واقع در بخش Footscray، خیابان McNab 3، حالا حدود 1000 واحد دارد و ساخت بیش از 5000 واحد طی 10 سال آینده را هدف قرار داده‌است.

کونال نیولند، مدیر محل اقامت دانشجویی در Savills Australia، بیان کرد:« سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری درازمدت بر روی اقامتگاه‌های اجاره‌ای-مسکونی استرالیا اطمینان دارند.

تجزیه و تحلیل‌های طرح توسعه‌ی استرالیا توسط Savills نشان می‌دهد که تا پایان ژوئن 2020، 2326 واحد اجاره‌ای کامل شده‌اند و در 611 واحد دیگر خانواده‌ها به صورت شراکتی با هم زندگی می‌کنند.

895 واحد اجاره‌ای و 389 واحد شراکتی دیگر درحال ساخت هستند. این افزایشی 730 واحدی تا پایان ژوئن 2019 و یا افزایشی 38 درصدی، طی 12 ماه است.

آقای نیولند ادامه داد:« با ظهور کرونا، شیوه‌های جدید زندگی و کار در سراسر استرالیا درحال ظهور هستند و درحالی که مردم به طور فزاینده‌ای به انزوا می‌روند و به شدت نیاز به ارتباط دارند، این طرح محبوب‌تر می‌شود.»

وی افزود:« به این ترتیب، بخش مسکن اجاره‌ای و شراکتی، در بحث سرمایه‌گذاری و توسعه، محبوبیت فراوانی کسب کرده و در سرتاسر استرالیا رشد می‌کند.»

منبع : https://www.smh.com.au

تاریخ : april 2021

4/27 /2021

نام
ایمیل
نظر
DNN