Tuesday 28 May 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

دولت برنامه‌ی کاهش مالیات و مواردی دیگر را در بودجه‌ی ماه بعد قرار می‌دهد

دولت برنامه‌ی کاهش مالیات و مواردی دیگر را در بودجه‌ی ماه بعد قرار می‌دهد

شرکت BDO پیش‌بینی می‌کند که دولت برنامه‌ی کاهش مالیات و مواردی دیگر را در بودجه‌ی ماه بعد قرار می‌دهد تا آن را به انتخابات آینده برساند.

تنها 3 هفته تا اعلام بودجه‌ی فدرال مانده که می‌تواند آخرین فرصت دولت موریسون برای تعیین برنامه‌ی حزبی، پیش از انتخابات باشد.

شعبه‌ی استرالیای شرکت حسابداری جهانی BDO کمک‌های دولت را پیش‌بینی کرده است، که احتمالا شامل اقداماتی در راستای کسب رضایت رای‌دهندگان می‌شود که باید تا پیش از انتخابات عملی شوند.

شریک مالیاتی BDO، مارک مولزورث، بیان کرد:« تنظیم بودجه‌ی امسال بسیار دشوار خواهد بود. نیاز به اصلاح بودجه از یک سمت و  انتخابات پیش رو از سمت دیگر به دولت فشار می‌آورند.»

او ادامه داد:« دولت به دنبال صرف هزینه برای سیاست‌هایی است که به پیروزی آن‌ها در انتخابات سال 2022 کمک کند.»

دولت موریسون پیش از این به اقدامات ریاضتی برای جبران کسری بوجه‌ی 1 تریلیون حاصل در دوران همه‌گیری اشاره کرده‌بود.

در حالی که تعهدات مالی سالهاست که به یکی از اصلی ترین محورهای ائتلاف انتخاباتی تبدیل شده است، بعید است که دولت موریسون با کاهش شدید هزینه‌ها‌، سرمایه‌‍‌های سیاسی خود را به خطر بیندازد. دولت موریسون که اوایل سال با تغییر موضع کریگ کلی به سمت ائتلاف بی‌طرف، اکثریت مطلق را از دست داده‌بود، خود را در وضعیت متزلزلی می‌بیند.

با این حساب، مولزورث و BDO انتظار دارند که نخست وزیر تمرکز خودش را روی وضع مالی مردم بگذارد.

او ادامه داد:« احتمالاً شیرینی‌های مالیاتی برای رای‌دهندگان وجود خواهند داشت، به ویژه کاهش نرخ مالیات شخصی برای افراد با درآمد متوسط، چرا که بیش از 10 میلیون نفر از مردم استرالیا به دلیل افزایش مالیات از سال مالی آینده، زیر 120000 دلار درآمد خواهند داشت.»

اولویت بعدی، پس گرفتن رایِ رای‌دهندگان زن، پس از چند ماه فاجعه‌بار است. ادعاهای تاریخی علیه دادستان کل سابق کریستین پورتر، رفتار نادرست کارمندان سیاسی، اتهام تجاوز جنسی به بریتنی هیگینز، اخراج کریستین هولگیت و واکنش دولت به همه این موارد، در انتخابات به ضرر آن‌ها است.

BDO ادامه می‌دهد:« دولت برای پرکردن شکاف بین کانبرا و زنان استرالیایی روی طرح‌های زن محور تمرکز دارد.» BDO احتمال می‌دهد که حقوق بازنشستگی هم علاوه بر مرخصی پدر شدن، پرداخت شود تا شکاف هزینه‌ای کاهش یابد و بار مالی که بر دوش مادران است هم کمتر شود.

در رابطه با حقوق بازنشستگی، این تنها تدبیر آن‌ها نیست، از آنجا که به نظر می‌رسد، ائتلاف از این اقدام عقب بکشد، آنها در افزایش زمان‌بندی شده‌ی میزان بیمه‌ی بازنشستگی که کارفرما باید پرداخت کند، تغییر ایجاد کرده‌اند.

مولزورث بیان کرد:« احتمال لغو طرح افزایش 10 درصدی بیمه بازنشستگی در روز 1 جولای بسیار پایین است، چرا که اکنون به موعد مقرر بسیار نزدیکیم. آنها ممکن است درعوض جدول زمانی افزایش آن در آینده را تغییر دهند یا به دنبال تغییر چیزهای دیگر همچون اساس پرداخت این خدمات باشند.»

دولت موریسون هفته‌ی گذشته، در رابطه با اقدامات استرالیا برای صفر کردن میزان آلاینده‌ها تا سال 2050 صحبت کردند. یکی از برنده‌های احتمالی گفتگو، اصلاحات قانون مالیات بر خودروهای لوکس است که به کاهش قیمت خودروهای گران اما دوستدار محیط زیست مثل، تسلا، کمک می‌کند.

BDO همچنین اظهار کرد که دولت با اجرای توصیه‌های کمیسیون سلطنتی حمایت از سالمندان و معلولین موافقت خواهد کرد.

دولت می تواند از طریق سیاست های تجارت دوستانه، به جای کاهش هزینه‌ها، سعی در رشد اقتصادی و در نتیجه رشد پایههای مالیاتی‌اش داشته باشد. درحالیکه که سایر کشورها نرخ مالیات شرکت‌ها را افزایش می‌دهند، استرالیا می تواند از طریق مشوق‌های تحقیق و توسعه، کسب و کارهای بیشتری را به سمت خود بکشاند.

البته اینها همه حدس و گمان درباره این است که دولت ممکن است چه کاری انجام دهد. از لحاظ فنی، دولت می‌تواند انتخابات را پس از بودجه‌بندی سال 2022 برگزار کند تا فرصت دیگری برای درست‌کردن اشتباهاتش به دست آورد.

در ژانویه به نظر می‌رسید دولت با برجسته‌کردن عملکرد قوی خود طی همه‌گیری، به دنبال انتخابات در اواخر امسال باشد. اما عرضه‌ی نابسامان واکسن و چندین رسوایی دیگر باعث شد این تصور تبدیل به خیالی خام شود.

درنهایت چه دوست داشته باشند چه نداشته باشند، این انتخابات خواهد رسید،.


منبع: https://www.businessinsider.com.au

تاریخ : april 2021

4/24 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading