Saturday 20 July 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

در حال حاضر بیش‌از ۵۰٪ سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی درحال دادوستد ارز دیجیتال هستند

در حال حاضر بیش‌از ۵۰٪ سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی درحال دادوستد ارز دیجیتال هستند

در حال حاضر بیش‌از ۵۰٪ سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی درحال دادوستد ارز دیجیتال هستند که این‌موضوع نگرانی‌ها در مورد احتمال بروز  زیان مالی شدید را افزایش داده‌است.

طبق اطلاعات جمع آوری شده از سوی شرکت "چارلز شواب یو کی" که به‌طور اختصاصی در اختیار بزینس اینسایدر قرار گرفته‌است بیش‌از نصف سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی درحال دادوستد رمز ارزها هستند که ۷۰٪ آن‌ها دارایی های دیجیتال را سرمایه‌گذاری خوبی می‌دانند.

این تحقیق حاکیست افزایش ناگهانی شهرت دارایی‌هایی مانند بیت کوین و اتر باعث شده که سرمایه‌گذاران با سن بین ۱۸ تا ۳۷ سال در بریتانیا بسیار بیشتر از سایر دارایی‌ها مایل به دادوستد رمز ارزها باشند.

فقط ۲۵٪ سرمایه‌گذاران جوان جوان بریتانیایی دارای سایر دارایی‌های رمزنگاری شده و مشتقات مرکب معروف‌تر مانند سی اف دی ها هستند. به‌هرحال اطلاعاتی از میزان دارایی‌های سرمایه‌گذاران در دست نیست.

ریچارد فلین مدیر عامل شرکت "چارلز شواب" می‌گوید: 《در یک تحقیق برخط که در آن با ۱۰۰۰ نفر مصاحبه شده‌است اطلاعاتی راجع‌به میزان ضرر و زیانی که سرمایه‌گذاران جوان متحمل می‌شوند به دست آمده‌است.》

او می‌گوید: 《به‌نظر می‌رسد رمز ارزها ، مزه و چاشنی این ماه باشند. این اهمیت دارد که به خاطر داشته‌باشیم  رمز ارزها ، دارایی‌های سوداگرانه ای هستند که با مدل‌های ثابت دارایی‌های سنتی جور درنمی‌آید.》

او می‌افزاید:《مادامی‌که گزارش‌های آینده متعادل باشد گزارش‌های آینده  متعادل باشد، سرمایه‌گذاران باید آگاه باشند که این همان قابلیت عرضه و تقاضا است ، اما این الزاماً به‌معنای دارا بودن ارزش ذاتی نهفته در پس آن نیست.》

جهش قیمتی ارز دیجیتال توجه سرمایه‌گذاران نام‌آشنای بزرگی را به خود جلب کرد، اما در همه‌گیری ویروس کرونا معاملات آن با کندی پیش رفت.

بیت کوین طی سال گذشته با ۶۷۰٪جهش قیمتی، به ۵۵۴۰۰ دلار رسید. این کار با جذب اندوخته‌های سرمایه‌گذاران جوان محقق شد. آنها در دوران بحران کرونا وقت آزاد بیشتری داشتند که نقدینگی اضافی خود را در این رمز ارز سرمایه‌گذاری نمایند.

اطلاعات به‌دست‌آمده از تحقیق شرکت "چارلز شواب" نشان می‌دهد ۵۱٪ سرمایه‌گذاران "جن زد" به دادوستد رمز ارزها پرداخته‌اند ، یعنی ۴۴٪ بالاتر از ماه مه ۲۰۲۰ ، همچنین تنها ۸٪ سرمایه‌گذاران با سن بالای ۵۵ سال به مبادله ارز دیجیتال پرداخته اند.

این تحقیق همچنین درمورد اعتبار قراردادهای بحث‌برانگیز و شرط‌بندی گسترده در بین سرمایه‌گذاران جوان بریتانیایی با ۲۹٪ معامله روی این محصولات روشنگری کرد یا افشاگری کرد.

قراردادهای بحث‌برانگیز که در ایالات متحد ممنوع‌شده و نیز شرط‌بندی گسترده ، هر دو به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا روی دارایی‌های مالی ، بدون مالکیت واقعی بر آنها ، شرط‌بندی کنند. آنها معمولاً از مقادیر زیادی اهرم استفاده می‌کنند و موجب زیان‌های سنگینی می‌شوند.

فلین می‌گوید: 《اگر سرمایه‌گذاران جوان می‌خواهند استراتژی خود را برای محافظت در برابر ضرر و زیان ارتقا دهند، انتخاب یک سبد متنوع و متوازن از انواع و اقسام دارایی‌ها، راه معقولی است که در طول زمان امتحان خود را پس داده‌ است.》

تحقیق بر خط شرکت "چارلز شواب" ، تعداد ۱۰۰۰ پاسخ دریافت کرده‌است. پاسخ‌دهندگان  ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته‌اند و حداقل دارای یک  یک نوع سرمایه‌گذاری خارج از لیست دارایی‌هایی از قبیل سهام، اوراق بهادار، رسید سپرده، ای‌تی‌اف ها، و سی اف دی ها بوده اند.

تاریخ : april 2021

4/23 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading