Wednesday 24 April 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

شرکت فناوری مالی ZIP در حال طرح ریزی یک اقدام بزرگ در مسیر تجارت ارزدیجیتال و سهام

شرکت فناوری مالی ZIP در حال طرح ریزی یک اقدام بزرگ در مسیر تجارت ارزدیجیتال و سهام

بنیانگذاز شرکت ZIP، اعلام کرد که این شرکت در حال برنامه ریزی طرحی درجهت یک سیستم تجاری است

  • بنیانگذاز شرکت ZIP، اعلام کرد که این شرکت در حال برنامه ریزی طرحی درجهت یک سیستم تجاری است.
  • در اظهار نظری برای شبکه‌های خبری داو جونز،پیتر گری اظهار کرد که شرکتZIP  ، ارائه گزینه‌های تجارت ارز دیجیتال و سهام را برای برنامه‌های موجود خود در نظر داشته‌است.
  • شرکت ZIP در اعلامیه خود برای سایت خبری Business insider، براینکه این شرکت به دنبال رشد در بازارهای آینده‌است، تصدیق گذاشت.

یکی از بزرگترین شرکت‌های وام دهنده (الان بخر بعداً بپرداز) استرالیا، نگاه به تکامل خود در آینده دارد، از این رو این شرکت می‌خواهد اقدامات بیشتری در این مسیر انجام دهد.

در اظهارات منتشر شده توسط وال استریت ژورنال، پیترگری، بنیانگذار شرکت مالی ZIP، فاش کرده است که او تصمیم دارد، سیستم 5.1 میلیار دلاری خود را در تجارت ارز دیجیتال و سهام سرمایه گذاری کند.. این تجارت به احتمال زیاد قبل از راه اندازی در استرالیا در آمریکا آغاز خواهد شد، کشوری که این شرکت درآن بسترهای پرداخت Quadpay را دارد.

طبق گفته شبکه‌های خبری داو جونز، گری  اظهار کرده است:« ما بسیار مشتاقانه در مسیر این اقدام حرکت می‌کنیم و احتمالا برای این اقدام ایالات متحده پیشرفته‌تر از استرالیا خواهد بود.»

درحالی که اظهارات گری بیانگر این است که این شرکت می‌تواند با سیستم‌های مشابه شریک شود، یا خدمات خود را از ابتدا و از صفر ایجاد کند، به نظر می‌رسد هنوز یک جدول زمانی مشخص برای این خدمات، تایین نشده است.

او همچنین خاطرنشان کرد:« احتمالاً این طرح برای هرکدام از محصولات و خدماتی که قرار است ارائه دهیم، متفاوت خواهد بود.»

این امر یک انحراف بزرگ در مسیر موردنظر شرکت فناوری مالی Afterpay  که به دنبال بانکداری سنتی است را نشان می‌دهد. پس از اینکه بانک‌ اصلی استرالیا سهام شرکت ZIP را به خاطر یک سود 318 میلیون دلاری فروخت، درابتدای سال Afterpay شروع به همکاری با شرکت خدمات مالی WesPace کرد.

به نظر می‌رسد پیترگری برخلاف همتایان خود در شرکت Afterpay (نیک مولنار و آنتونی آیزنر)، تمایلی به حضور در مسیر خدمات مالی سنتی ندارد. از آنجایی که صدها هزار استرالیایی برای ثبت‌نام در سیستم‌های معاملاتی سهام و بازار ارزدیجیتال خیز برداشته‌اند، به نظر می‌رسد که، ZIP چشم به رشد در بازاهای بزرگتردارد.

پس از اعلام افزایش سهام 300 میلیون دلاری این شرکت به پشتوانه رشد غیرقابل انتظار آمریکا با Quad pay ، شرکت ZIP وارد یک توقف معاملات مختصر شد. این اعداد امیدوار کننده کافی بود تا یک بار دیگر ارزش سهام این شرکت به دورقم افزایش یابد.

این روند غیرمنتظره یعنی اینکه آمریکا در مسیر تبدیل شدن به بزرگترین بازار برای این شرکت است. همچنین گمانه زنی‌ها افزایش یافته است که  ZIP  در راستای تعقیب سهام افسار گسیخته شرکت Afterpay ، می‌تواند وارد لیست وال استریت بشود.

درحالی که هنوز این گمانه‌زنی‌ها اثبات نشده‌اند، شرکت ZIP   در راستای تبدیل شدن به یک تجارتخانه خیلی بزرگ‌تر برنامه‌های بلندپروازانه‌ای دارد.

4/12 /2021

نام
ایمیل
نظر
Loading