Tuesday 28 May 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

اوکراین در حال ایجاد مراکز شکست ناپذیری برای کمک به تامین گرما و آب است

اوکراین در حال ایجاد مراکز شکست ناپذیری برای کمک به تامین گرما و آب است

دولت اوکراین وعده داده است که سرپناه هایی برای تامین گرما و آب ایجاد کند، زیرا زمستان سختی در میان حملات بی امان روسیه در پیش است که ساختار قدرت این کشور را متلاشی کرده است.

 زلنسکی در سخنرانی ویدئویی خود در  روز سه شنبه گفت: مراکز شکست ناپذیری ویژه در سراسر اوکراین برای تامین برق، گرما، آب، اینترنت، اتصالات تلفن همراه و داروخانه به صورت رایگان و شبانه روزی ایجاد خواهد شد.

حملات روسیه برای مدت طولانی برق را برای 10 میلیون مصرف کننده در یک زمان قطع کرده است، که اپراتور ملی شبکه برق اوکراین گفت که این امر باعث آسیب عظیم شده است. مقامات هشدار داده اند که قطع برق که می تواند میلیون ها نفر را حداقل تا پایان ماه مارس تحت تاثیر قرار دهد. آقای زلنسکی گفت: «اگر حملات گسترده روسیه دوباره اتفاق بیفتد و روشن است که قدرت تا ساعت‌ها برقرار نخواهد شد، مراکز شکست‌ناپذیری با تمام سرویس‌های کلیدی وارد عمل خواهند شد.

آقای زلنسکی گفت که بیش از 4000 مرکز در حال حاضر راه اندازی شده است و تعداد بیشتری نیز در حال برنامه ریزی است.

دمای هوا در پاییز امسال در اوکراین به طور غیر قابل فصلی ملایم بوده است، اما شروع به کاهش به زیر صفر می کند و پیش بینی می شود در ماه های زمستان در برخی مناطق به -20 درجه سانتیگراد یا کمتر کاهش یابد.

انرژی به نقطه کانونی کمپین روسیه در اوکراین تبدیل شده است و آقای زلنسکی و سایر مقامات از مصرف کنندگان در اوکراین می خواهند در مصرف برق صرفه جویی کنند و استفاده را به ساعات غیر اوج مصرف تغییر دهند. او گفت: من مطمئن هستم که با کمک به همدیگر می توانیم این زمستان را با هم پشت سر بگذاریم.

 مقامات اوکراینی قبلاً نقاط خدمات اضطراری مشابهی را در شهر خرسون ایجاد کرده‌اند که در اوایل ماه جاری توسط نیروهای روسی رها شده بود و جمعیتی در مرکز شهر تجمع کرده‌اند تا دستگاه‌های تلفن همراه خود را شارژ کنند.

 

منبع:

Abc

11/26 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading