Wednesday 24 April 2024
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

شیرهای جوان انگلیس ایران را از هم می پاشند

شیرهای جوان انگلیس ایران را از هم می پاشند

انگلیس با نتیجه 6 بر 2 ایران را شکست داد تا بازی خود در جام جهانی را آغاز کند، زیرا تیم خاورمیانه این بازی را در شرایطی از تنش در خانه انجام داد.

در پی مرگ مهسا امینی زن جوان در بازداشت پلیس اخلاق، طی دو ماه گذشته اعتراضاتی در سراسر ایران در جریان بوده است. زمانی که سرود ایران در استادیوم بین‌المللی خلیفه قطر پخش شد، یازده نفر اصلی از خواندن آن خودداری کردند، چیزی که رویترز گزارش داد که تصور می‌شد حمایت از معترضان در ایران باشد.

تلویزیون دولتی ایران در جریان پخش زنده خود تصاویری از صف آرایی بازیکنان قبل از بازی همزمان با پخش سرود را سانسور کرد. هواداران ایرانی که در سکوها جمع شده بودند در حین پخش موسیقی فریاد می زدند و برخی دیده می شدند که در حال حرکات شست پایین بودند.

انگلیس ایران را خفه کرد با شروع بازی، ایران به طرز ناامیدکننده‌ای در مقابل نیمه‌نهایی 2018 انگلیس ظاهر شد. و علیرغم اینکه تیم انگلیس تعدادی ستاره باتجربه از جمله کاپیتان هری کین و هافبک میسون مانت را در خود جای داده بود، این جوانترین ستاره های آن بودند که به میدان آمدند.

پس از 12 دقیقه تاخیر در پی برخورد علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی ایران و مجید حسینی، دروازه بان تیمش از تخت خارج شد و انگلیس که ظاهر خوبی داشت، مجبور شد دوباره ریتم پیدا کند.

ایران اولین گل از دو گل خود را از مهدی طارمی دریافت کرد و او با یک گل از کنار جردن پیکفورد در دروازه انگلیس 4-1 را شکست داد و بعداً با ضربه آخر بازی یک پنالتی را به گل تبدیل کرد.

 

منبع:

Abc

11/22 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading