Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

جیم چالمرز، خزانه‌دار، نسبت به مسیر خطرناک اقتصاد جهانی پیش از بودجه فدرال هشدار داد.

جیم چالمرز، خزانه‌دار، نسبت به مسیر خطرناک اقتصاد جهانی پیش از بودجه فدرال هشدار داد.

چشم انداز اقتصادی استرالیا در اولین بودجه دولت آلبانی در هفته آینده با کاهش رتبه روبرو خواهد شد، به طوری که جیم چالمرز، خزانه دار هشدار داد که اقتصاد جهانی در مسیری به طور فزاینده ای خطرناک قدم می گذارد.

آقای چالمرز پس از دیدار در واشنگتن دی سی با وزرای دارایی صندوق بین المللی پول و گروه 20، هشدارهای اقتصاددانان برجسته را تکرار کرد که خطر رو به رشد بسیاری از شرکای تجاری کلیدی ما با رکود اقتصادی رو به افزایش است. او افزود: خطرات منفی بزرگ هستند  این پیام واضحی از جلسات بود.

بودجه تایید کننده وخامت چشم انداز رشد جهانی و در چندین اقتصاد بزرگ است که برخی از آنها در معرض خطر سقوط در رکود هستند. ارقام منتشر شده توسط دولت که انتظار نمی رود تا قبل از شب بودجه تغییر کند، میزان کاهش رتبه خزانه داری را نشان می دهد. پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی ایالات متحده در سال 2023 در ماه مارس 1.5 درصد کمتر از حد انتظار و در اروپا 1.75 درصد کمتر باشد.

پیش‌بینی‌ها برای چین و هند نیز کاهش یافته است و به کاهش کامل چشم‌انداز جهانی به 2.75 کمک کرده است. رشد پیش‌بینی‌شده در بریتانیا به شدت آسیب دیده است و از 2 درصد به منفی 0.25 درصد کاهش یافته است. آقای چالمرز گفت: اینجا در استرالیا، ما چیزهایی برایمان پیش می‌آید، از جمله تعداد زیادی از افراد شاغل و تقاضای مناسب برای صادرات ما. اما ما از عواقب رکود جهانی در امان نخواهیم بود.

یک اقتصاد جهانی ضعیف‌تر با تورم بالاتر و ریسک‌های بیشتر، این مهم را بیشتر می‌کند که بودجه‌ای مسئولانه را در اینجا در خانه ارائه کنیم.» نیوساوت ولز ادعا می کند که آن را کوتاه کرده است کشورهای سراسر جهان با شوک های مکرر دست و پنجه نرم می کنند، مانند افزایش قیمت سوخت و انرژی ناشی از حمله روسیه به اوکراین و محدودیت های مرتبط با بیماری همه گیر در چین. از زمان روی کار آمدن، آقای چالمرز بارها در تلاش برای شروع بحث در مورد وضعیت بودجه استرالیا به تیرگی جهانی اشاره کرده است، کاری که خزانه‌دار اغلب انجام می‌دهد تا مردم را برای تصمیم‌گیری‌های دشوار یا اصلاحات بحث‌انگیز آماده کند.

انتظار می‌رود دولت بخشی از این هفته را پیش از شب بودجه سه‌شنبه آینده، صرف انتشار اطلاعیه‌های مخارج کند. روز یکشنبه تأیید کرد که چگونه 9.6 میلیارد دلار هزینه زیرساختی خود را بین ایالت ها و مناطق تخصیص می دهد. دولت لیبرال نیو ساوت ولز ادعا می کند که سهم خود را به دست نیاورده است و مشترک المنافع را به حمایت از ایالت های تحت رهبری کارگر متهم می کند. به NSW یک میلیارد دلار بودجه اختصاص داده شده است، در حالی که ویکتوریا در مسیر دریافت تقریباً دو و نیم برابر بیشتر است. به دلیل اتهامات مربوط به چرخش، کمبود کارگران و مشکلات تامین مواد، انتظار می‌رود برخی از برنامه‌های زیرساختی که توسط دولت سابق موریسون تنظیم شده بود در بودجه کاهش یا به تعویق بیفتد.

 

منبع:

.abc

10/16 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading