Friday 09 June 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

آلبانیزی: نظر دولت  درباره تداوم اجرای تخفیف مالیات

آلبانیزی: نظر دولت درباره تداوم اجرای تخفیف مالیات

 نخست وزیر استرالیا تمام تلاش خود را کرد تا به گمانه‌زنی‌ها در مورد تصمیم دولت برای پایان دادن به مرحله سوم تخفیف مالیات برای افراد دارای درآمد متوسط و بالا در بودجه فدرال ماه جاری، خاتمه دهد.

تخفیف مالیات که در دولت قبل تصویب شد و قرار است در سال ۲۰۲۴ اجرایی شود، موجب خواهد شد که تمامی استرالیایی‌ها با درآمد بین ۴۵ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار در سال، مالیات یکسان ۳۰ درصدی بپردازند.

انتظار می رود این اقدام تا سال ۲۰۳۰ و هم‌زمان با افزایش احتمال رکود جهانی، ۲۴۰ میلیارد دلار هزینه برای دولت در بر داشته باشد.

حزب کارگر در جریان مبارزات انتخاباتی، وعده داده بود که از اجرای این تخفیف مالیاتی حمایت خواهد کرد.

اخیرا نیز آنتونی آلبانیزی در پرت در مواجهه با این سوال که آیا دولت به وعده خود پایبند است یا نه، پاسخ داد که «موضع ما تغییر نکرده است.»

آلبانیزی در عین حال اذعان کرد که استرالیا اکنون با شرایط اقتصادی به مراتب نامساعدتری مواجه است.

نخست‌وزیر استرالیا گفت: ما شاهد شدیدترین سیاست‌های پولی اقتصادهای پیشرفته جهان در دهه‌های اخیر هستیم و ما نیز باید سیاست‌های مالی خود را با هماهنگی سایر اقتصادهای پیشرفته تنظیم کنیم.

وی افزود: بودجه ما با شرایط اضطراری و یم تریلیون دلار بدهی مواجه است.

پیتر داتون، رهبر اپوزیسیون نیز امروز گفت که به نظر می‌رسد حزب کارگر این حق را برای خود محفوظ داشته که در آینده تخفیف مالیاتی را حذف کند.

وی همچنین گفت: واقعیت این است که اکنون موضوع تخفیف مالیات نیست، بلکه مساله این است که آیا می‌توان به آنتونی آلبانیزی و حزب کارگر اعتماد کرد یا نه.

 

منبع:

9news

10/11 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading