Saturday 01 April 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

مجله اقتصادی کانون

ویزای سرمایه گذار قابل توجه استرالیا تحت تغییرات مهاجرت لغو می شود

ویزای سرمایه گذار قابل توجه استرالیا تحت تغییرات مهاجرت لغو می شود

برنامه جنجالی که برای کسانی که حداقل 5 میلیون دلار در استرالیا سرمایه گذاری می کنند ویزا می دهد، قطعا در بودجه ماه آینده لغو خواهد شد

از سال 2012 به بیش از 2000 نفر ویزای سرمایه گذاری قابل توجه (SIV) داده شده است که 85 درصد آنها از چین و 3.6 درصد از هنگ کنگ هستند. در این دوره بیش از 11 میلیارد دلار در مشاغل استرالیا سرمایه گذاری شده است، با این برنامه در سال 2015 بهینه سازی شد تا سرمایه را به سمت شرکت های نوظهور به جای املاک و مستغلات تغییر دهد. برخلاف سایر دسته‌های ویزا، متقاضیان موفق SIV نیازی به یادگیری یا صحبت کردن به زبان انگلیسی ندارند و محدودیت سنی وجود ندارد.

دولت فدرال مشتاق است که مهاجرت کارگران ماهر را پس از بسته شدن مرزهای بین المللی در اولویت قرار دهد. روز یکشنبه، کلر اونیل، وزیر امور داخله، قویاً اشاره کرد که ویزا که اغلب از آن به عنوان "بلیت طلایی" یاد می شود، پس از سال ها بررسی و اصلاحات لغو خواهد شد.

خانم اونیل به اسکای نیوز گفت: «من فکر می‌کنم اکثر استرالیایی‌ها از این ایده که ما یک دسته ویزا در اینجا داریم که در آن شما می‌توانید به طور موثر راه خود را به کشور بخرید، بسیار آزرده می‌شوند. من در حال حاضر منافع زیادی برای کشور نمی بینم.» ماه گذشته، روزنامه استرالیایی گزارش داد که اعضای رژیم هون سن کامبوج در حال خرید راه خود به استرالیا با مسیری برای اقامت دائم هستند. این طرح توسط مدیر صندوق، بیل برودر، که برای تحریم های Magnitsky که مقامات فاسد را هدف قرار می دهد، مبارزه کرد، مورد انتقاد قرار گرفت. اما این برنامه یک امتیاز تجاری بوده است،

به ویژه برای مدیران صندوق. در سال 2019، اندرو مارتین، مدیر عامل مدیریت دارایی در Moelis استرالیا، گفت که این طرح پول زیادی را وارد کشور کرد. آقای مارتین گفت: "تخمین زده شده است که سرمایه گذاری بعدی سرمایه گذاران SIV تا چهار تا پنج برابر بیشتر از 5 میلیون دلار اجباری بوده است، به این معنی که سرمایه سرمایه گذاری شده در استرالیا می تواند به 50 میلیارد دلار برسد.

 کلنسی مور، مدیر اجرایی سازمان شفافیت بین‌المللی استرالیا از لغو احتمالی «طرح ویزای طلایی» استقبال کرد. آقای مور گفت: «طرح‌های مهاجرت سریع سرمایه‌گذاری به دزدسالاران، کلاهبرداران و مجرمان ویزا داده شده و سپس آن‌ها پول‌های کثیف خود را از طریق املاک و مستغلات ما و سایر بخش‌های اقتصاد شستشو می‌دهند.» "بررسی سیستم مهاجرت توسط دولت فرصتی عالی برای لغو این دسته از ویزاهای ناعادلانه و بستن یک روزنه پول کثیف دیگر است.

تغییر کلاهک مهاجرت دولت فدرال اعلام کرده است که سقف مهاجرت در بودجه ماه آینده 35000 افزایش یافته و به 195000 خواهد رسید. امید است که این افزایش با کمک به رفع کمبود مهارت در سطح اقتصاد کمک کند. خانم اونیل اخیراً گفت: «این می‌تواند به معنای مستقر شدن هزاران پرستار دیگر در کشور در سال جاری و هزاران مهندس بیشتر باشد. "برای اولین بار در تاریخ ما، استرالیا مقصد انتخابی برای بسیاری از مهاجران ماهر ما نیست.

 

منبع:

https://www.abc.net.au

9/12 /2022

نام
ایمیل
نظر
Loading