Saturday 01 April 2023
اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی ایران و جهان

قوانین و مقررات ترانسفر پولی استرالیا

قوانین و مقررات ترانسفر پولی استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از کشورهای همکار در این کارگروه قوانین و مقررات و استاندارهای آن را رعایت میکند و علاوه بر آن نیر قوانین و مقررات و کنترل های لازم را نیز دنبال میکند در این کشور اداره AUSTRAC  به عنوان سازمان دولتی استرالیا بر تمامی موسسات مالی از جمله بانکها و صرافیها نظارت مستمر دارد و همواره وبسایت این اداره بروز رسانی میشود .

مختصری از قوانین و مقرراتی که برای مخاطبین گرامی مفید است به شرح زیربه اطلاع میرسانیم:

1- کلیه صرافیهای مجاز که از این سازمان مجوز فعالیت دریافت کردند موظف هستند تا گزارش تمامی تراکنشهای مشتریان را با اطلاعات کامل به این اداره گزارش کنند و همچنین این اداره همیشه هشدارهای لازم را برای  انجام درست و استاندارد ترانسفر پولی را ب موسسات مالی میدهد و همچنین لیست افراد و یا سازمانهایی که از انجام معامله منع شده اند را در اختیار موسسات مالی قرار میدهد .

2-کلیه افراد حقیقی و حقوقی که مجوز این اداره را ندارند قانونا نمیتوانند دخالتی در نقل و انتقالات پولی داشته باشند و در قانونی استرالیا جرائم سنگین و زندان برای این افراد لحاظ شده است.

3-کلیه تراکنشهای مالی (حواله به ایران و از ایران به استرالیا) توسط هرکدام از صرافیهای مجری به اداره آسترک گزارش میشود و فاکتور رسمی توسط صرافی مجری به مشتری ارائه میگردد.

4-درخواست کارت شناسائی و یا دیگر مدارک هویتی برای ارسال حواله به استرالیا و ایران توسط صرافی مورد نظر کاملا قانونی میباشد و مشتری محترم هنگام انجام حواله میبایست آن را ارائه دهد.

5-در حال حاضر هیج محدودیتی در ارتباط با میزان مبلغ حواله به ایران و یا از ایران به استرالیا وجود ندارد .

6-بدلیل محدودیت  روزانه انتقال پول(لمیت برداشت روزانه) در بانکها ایران و استرالیا تسویه حساب حواله های ارسالی مشتریان  بین 2 تا 3 روز کاری انجام میشود.

7-هر صرافی قوانین خاصی در ارتباط با کنسلی حواله و پرداختی احتمالی جریمه دارد که بهتر از قبل انجام حواله از صرافی مورد نظر جویا شوید.

8-طبق قوانین استرالیا نقل و انتقالات پولی شامل مالیات مضاعف نمیشود ولی بهتر است  مشتریان گرامی که مبادرت به انتقال مبالغ بالا میکنند مدارک تامین مبالغ خود را نزد خود نگهداری کنند .

9-مبالغی که به عنوان نرخ خرید و فروش در وبسایت این گروه در اختیار مخاطبان قرار میگیرد توسط صرافی ارائه کننده نرخ ضمانت میشود اما بهتر است برای مبالغ بالا و پیشنهاد قیمت بهتر با صرافی مورد نظر تماس بگیرید.

10-هیچ تفاوتی بین واریزی بصورت نقد و یا انتقال بانکی توسط صرافیهای مجاز به حساب مشتریان وجود ندارد.

5/19 /2020

print
نام
ایمیل
نظر
Loading