اخبار اقتصادی اخبار اقتصادی

اخبار اقتصادی ایران و جهان

تایید شرکت‌های دارویی؛ شرط ورود پیش از موعد واکسن کرونا به استرالیا

تایید شرکت‌های دارویی؛ شرط ورود پیش از موعد واکسن کرونا به استرالیا

دسترسی شهروندان استرالیایی به واکسن کرونای تاییدشده تا پیش از ماه مارچ به نظر شرکت‌های دارویی بستگی دارد.

 

به گزارش رادیو نشاط، حتی در صورتی که دولت فدرال، براساس جدول زمانی تعیین‌شده، تا پیش از مارچ امکان دسترسی به واکسن‌های کووید-19 مورد تایید را فراهم کند، باز تصمیم در مورد قرار دادن آنها در اختیار شهروندان استرالیایی تا پیش از موعد مقرر، به شرکت‌های دارویی این کشور بستگی دارد.

پاول کلی، مقام ارشد پزشکی استرالیا در این زمینه گفت: «تصمیم‌گیری در مورد توزیع و تزریق واکسن کرونا زودتر از موعد مقرر برعهده شرکت‌های دارویی است، زیرا استرالیا این کالاها را برای تحویل در سه ماهه نخست سال 2021 سفارش داده است.»

با این که عملیات واکسیناسیون در چندین کشور در جریان است اما دولت استرالیا اعلام کرد که فعلا به دنبال اخذ تاییدیه برای واکسن‌ها است.

براساس گزارش دانشگاه آکسفورد از مجموع 11.4 میلیون مورد واکسیناسیون در سراسر جهان، چین با 4.5 میلیون مورد مقام نخست را به خود اختصاص داده و ایالت متحده با 4.2 میلیون مورد واکسیناسیون در رتبه بعدی قرار دارد.

پیش از آن که مرحله تزریق واکسن در استرالیا آغاز شود، مقامات بهداشتی این کشور باید کیفیت و ایمنی را مورد تایید قرار دهند.

استرالیا اقدام به سفارش خرید واکسن‌های فایزر/ بایونتک، آسترازنکا/ دانشگاه آکسفورد و نواواکس کرده است.

واکسن شرکت فایزر باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری شود. به همین دلیل قرار است هر زمان زمینه برای توزیع و تزریق واکسن مهیا باشد، واردات آن آغاز شود.

پاول کلی در مورد واکسن آسترازنکا نیز گفت: «پس از ورود نخستین محموله از این نوع واکسن از خارج، خط تولید آن در استرالیا توسط شرکت سی‌اس‌ال راه‌اندازی خواهد شد.»

این مقام ارشد پزشکی استرالیا همچنین افزود: «در صورت تایید هر یک از واکسن‌ها، برای تحویل و توزیع آنها هیچ تاخیری انجام نخواهد شد.»

به گزارش ای‌بی‌سی، در این میان آنتونی آلبانیز، رهبر حزب مخالف این سوال را مطرح کرده که اگر واکسن کرونا در ژانویه مورد تایید قرار بگیرد، چرا باید استرالیایی‌ها برای دریافت آن تا ماه مارچ صبر کنند.» آلبانیز از واکسن به عنوان مجوز عبور از بحران همه‌گیری یاد کرده است.

منبع: رادیو نشاط

1/7 /2021

print
  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر